NOVÉ ZÁMKY – Býci nastúpili na piatkovú domácu dohrávku 4. kola Tipos extraligy proti Liptovskému Mikulášu bez viacerých opôr a najmä bez hlavného trénera, ktorý je v domácej karanténe. Martina Hrnčára tak na lavičke dočasne zastúpil jeho asistent Stanislav Petrík, ktorý spolu s vypomáhajúcim Milošom Šeligom dotiahol Novozámčanov k trom bodom po víťazstve 6:2.

HC Mikron Nové Zámky – MHK 32 L. Mikuláš 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
Góly
: 12. Bajtek (Drtina, Holovič), 25. Seppänen (Obdržálek, Ligas), 34. Okoličány (Mikuš, Bajtek), 52. Okoličány (Västilä, Bajtek), 54. Obdržálek (Seppänen, Jurík), 56. Drtina (Embrich) – 29. Uhrík (Okuliar), 32. Michalík (Hamráček, Okuliar). Rozhodovali: Stano, Adamec – Tvrdoň, Jedlička, vylúčení: 3:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC Nové Zámky: Kiviaho – Västilä, Hain, Drtina, Ligas, Šeliga, Fereta, Mikuš – Obdržálek, Seppänen, Jurík – Okoličány, Holovič, Bajtek – Andrisík, Ondrušek, Rogoň – Giľák, Barto, Embrich

MHK 32 L. Mikuláš: Krasanovský (56. Kozel) – Kurali, Nemec, Petran, Pavúk, Bača, Mezovský, Rusina, Droppa – Ru. Huna, Oško, Štrauch – Michalík, Okuliar, Hamráček – Surový, Lištiak, Uhrík – Haluška, Toma, Matoušek

Prvú väčšiu šancu mali domáci hokejisti, keď sa dostal do nájazdu Obdržálek, ale na Krasanovského nevyzrel. Následne si zahrali dve presilovky po sebe a tá druhá už priniesla gólovú radosť. Drtina prihral na pravý kruh Bajtekovi a ten v 12. minúte príklepom rozvlnil sieť. Hostia mohli vyrovnať pri vlastnej presilovke, no nedokázali dotlačiť puk do odkrytej časti bránky.

Nové Zámky udreli opäť v 25. minúte. Peknú kombinačnú akciu z vlastného pásma predviedol prvý útok a na jej konci doklepol Seppänen puk za bezmocného Krasanovského. Vedenie však domácim dlho nevydržalo. Po štyroch minútach potrestal obrovskú chybu Holoviča v rozohrávke spoza bránky Uhrík a o ďalšie tri vyrovnal Michalík, ktorý sa presadil strelou z pravého kruhu spoza niekoľkých hráčov. Zámky však predsa išli do šatní s náskokom, v 34. minúte zvýšil na 3:2 Okoličány.

Do tretej tretiny vstúpili oba tímy veľmi takticky a bez výraznejších ofenzívnych snáh. Domáci mali k dispozícii presilovku, no príliš sa im nevydarila. Hralo sa dlho bez prerušenia a väčších šancí. Druhá časť dejstva však už bola v réžii Zámkov. V 52. minúte zvýšil na 4:2 Okoličány, ktorý využil, že brankár hostí vykorčuľoval ďaleko z bránky. O minútu a pol pridal piaty gól Obdržálek a na konečných 6:2 upravil v 56. minúte Drtina.