NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali v piatkovej dohrávke 34. kola Tipos extraligy na domácom ľade s Michalovcami 3:5.

HC Nové Zámky – HK Dukla Ingema Michalovce 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)

Góly: 13. Števuliak (Šišovský), 19. Langkow (Števuliak, Jackson), 43. Fetkovič (Varga, Šišovský) – 10. Keränen (Suja, Cameranesi), 20. Regenda (Erkinjuntti, Cameranesi), 30. Regenda (Keränen, Ross), 39. Erkinjuntti (Bokroš, Cameranesi), 58. Buc.
Rozhodovali: Štefik, Müllner – Hercog, Crman, vylúčení na 2 min: 6:4, navyše: Kozák 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1247 divákov.

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Roman, Holenda, Ligas, Fereta – Števuliak, Langkow, Klempa – Afanasjev, Jackson, Šišovský – Varga, Fetkovič, Ahlholm – Mišiak, Ondrušek, Tóth

Michalovce: Williams – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Bokroš, Mihálik, Luža, Stripai – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – Faith, Galamboš, Keränen – Kukuča, Buc, Suja – Galbavý, Gajdoš, Przygodzki

V Nových Zámkoch sa hral od začiatku veľmi svižný hokej s množstvom šancí a i keď v úvodnej desaťminútovke góly chýbali, v druhej sa s nimi vrece roztrhlo. Už po pár sekundách po úvodnom buly mohol poslať hostí do vedenia Suja, no ani na dvakrát neprekonal Bakalu, ktorý si v 3. minúte poradil aj so šancou Przygodzkého. Michalovčanom sa podarilo dostať do vedenia v 10. minúte, úvodnú presilovku zápasu premenil z dorážky Keränen. Navyše sa mu to podarilo pri avizovanom vylúčení a tak pokračovala výhoda hostí. Tú už nevyužili a krátko na to sa podarilo domácim vyrovnať, keď sa v 13. minúte presadil zblízka Števuliak. V 19. minúte si zahrali presilovku aj Zámky a využili ju už po 15 sekundách. Števuliak našiel krížnou prihrávkou Langkowa, ktorý trafil odkrytú časť bránky. To však nebolo v prvej tretine všetko, Michalovčanom vyšla akcia z poslednej minúty, keď najprv trafili žŕdku a následne Regenda dorazil a vyrovnal na 2:2.

Druhá tretina už toľko gólových možností nepriniesla. Oba tímy hrali opatrnejšie smerom dozadu. Pred bránkou boli nebezpečnejší hostia, no do vyložených šancí sa nedostávali a s ostatnými si poradil Bakala. Domáci si zahrali ďalšiu presilovku, ale Williamsa príliš neohrozili. Väčšia príležitosť prišla až v 28. minúte po chybe domácej obrany, no Bakala uspel proti Faithovi. Skóre sa menilo až v 30. minúte, Regenda pri presilovke tečoval puk z Keränenovej hokejky a pripísal si druhý gól v zápase. Chvíľu na to mohol odpovedať Fetkovič, ale namieril len do brankára. Michalovčania zdvojnásobili svoj náskok v 39. minúte po šikovnom teči Erkinjunttiho – 2:4.

Tretiu tretinu začali v početnej výhode, keďže v závere predchádzajúceho hákoval Klempa, no nevyužili ju a krátko po nej dali Zámky kontaktný gól. Šišovský prihral medzi kruhy Vargovi, jeho strelu Williams vyrazil pred seba, kde bol pohotový Fetkovič – 3:4. V 45. minúte však domácich oslabil Kozák, ktorý dostal za napadnutie hlavy a krku 5+DKZ a hosťom ponúkol dobrú možnosť rozhodnúť. Tí nevyužili najprv presilovku 4 na 3 potom ani 5 na 4 a keď v 47. minúte Ross zbytočne fauloval, ich dlhá početná výhoda sa skončila. V 50. minúte mal ďalšiu dobrú šancu Fetkovič, no tentokrát voči Williamsovi neuspel. V 54. minúte mohol najprv vyrovnať Šišovský a z následného protiútoku rozhodnúť Regenda, vyznamenali sa obaja brankári. Dramatický záver zápasu s množstvom šancí na oboch stranách rozuzlil v 58. minúte Buc, keď z ľavého kruhu prestrelil hradbu tiel a upravil na konečných 5:3 pre Michalovce. Domáci skúsili ešte hru bez brankára, ale neúspešne.