ZVOLEN – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali v šlágri 25. kola Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 3:6.

V prvej tretine zazvonili na žŕdky domáci Bondra a hosťujúci Johnson. Gólov sa diváci dočkali až v strednom dejstve. Do vedenia 2:0 išli Zvolenčania po koncovkách obrancu Hannu, keď najprv skóroval z prečíslenia a potom po strele spoza kruhu. Novozámčania odpovedali 69 sekúnd pred prestávkou po peknej kombinácii Jacksonom a na 2:2 vyrovnal 38 sekúnd pred klaksónom bekhendom Gennaro.

Na začiatku tretieho dejstva poslal domácich do vedenia obranca Hraško z medzikružia a na rýchlu bekhendovú odpoveď Farleyho zareagoval znovu z medzikružia ďalší z domácich obrancov Sládok. Piaty gól pridal z prečíslenia taktiež spomedzi kruhov už útočník Huntebrinker a konečný stav 6:3 stanovil v závere gólom do prázdnej bránky Jedlička.

HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky 6:3 (0:0, 2:2, 4:1)

Góly: 24. Hanna (A. Barcík, V. Fekiač), 36. Hanna (Stupka, Csányi), 42. Hraško (Viedenský, Marcinek), 45. Sládok (Hraško, Stupka), 52. Huntebrinker (Kolenič, Hanna), 59. Jedlička (R. Bondra) – 39. Jackson (Johnson, Lee), 40. Gennaro (Števuliak, T. Mikúš), 44. Farley (Lee, Mišiak). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – M. Orolin, Durmis, vylúčení na 2 min: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1395 divákov.

Zvolen: Trenčan – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, S. Bacík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Kolenič, Huntebrinker, Stupka – Marcinek, Viedenský, Csányi – A. Barcík, V. Fekiač, Jakúbek

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Roman, L. Kozák, M. Roman, Martin Chovan, Mamčics, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, Gennaro, T. Mikúš – R. Faith, J. Mikúš, Klempa – Hajnik, Ondrušek, M. Barto – Mišiak