NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelya Majorossa  zdolali v nedeľňajšom zápase 48. kola Tipsport ligy Detvu na domácom ľade 5:3.

HC Mikron Nové Zámky – HC 07 Detva 5:3 (0:1, 0:0, 5:2)
Góly: 41. Števuliak (Clarke, Holenda), 42. Clarke (Holenda, Ondrušek), 57. Iacobellis (Fereta, Jurík), 59. Iacobellis (Holenda, Kiviaho), 60. Rogoň (Števuliak, Clarke) – 11. Ščurko (Ľupták, V. Fekiač), 46. Charbonneau (Cox, King), 60. Sýkora (Rymsha, Charbonneau). Rozhodovali: Baluška, Goga – M. Orolín, J. Konc ml., vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, bez divákov.

Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Clarke, P. Mikuš, Fereta, Holenda, Šeliga – Varga, Iacobellis, Jurík – Majdan, Seppanen, Obdržálek – Števuliak, Doggett, Rogoň – Andrisík, Ondrušek, Okoličány – V. Petrík

Detva: Lazušin – F. Fekiač, Lalík, Gachulinec, Rymsha, King, Rais, Turan, Jendroľ – Ľupták, Čacho, Ščurko – Sýkora, Downing, Askarov – Charbonneau, Valent, Cox – Žilka, V. Fekiač, Klíma

Detva bola prvé dve tretiny duelu lepším tímom. Zo šancí však premenila na gól jedinú, po rýchlom protiútoku otvoril skóre v 10. minúte Ladislav Ščurko. Tesne pred druhou sirénou mohli Podpoľanci zvýšiť vedenie, no Cox po nájazde trafil iba žŕdku.

Do tretej dvadsaťminútovky nastúpili Novozámčania ako vymenení a v priebehu 62 sekúnd otočili skóre vo svoj prospech. Brandt Clarke najprv v 41. minúte prihral na presný zásah Patrikovi Števuliakovi a o minútu sa o druhý gól postaral sám. Detvanci sa však nezlomili a v 46. min vyrovnal z rýchleho protiútoku Jonathan Charbonneau.

Víťazný gól strelil tri minúty pred koncom Steven Iacobellis, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred brankárom Lazušinom a poslal do siete odrazený puk. V závere potom ešte padli tri góly, domáci dvakrát skórovali do prázdnej bránky, raz sa pri power play presadila aj Detva.