NOVÉ ZÁMKY – Už v piatok odštartuje nový ročník Tipos extraligy úvodným prvým kolom. Novozámockí Býci v ňom na Zemplíne vyzvú michalovské Líšky. Úvodné buly otváracieho zápasu novej sezóny je o 16:30. Zápas vysiela Tipsport TV.

Novozámčania sú po výhre nad Nitrou na nový ligový ročník správne nabudení, po dlhej ceste na východ Slovenska by radi bodovali naplno. “Čakali sme na tento zápas naozaj dlho. Absolvovali sme veľa tréningov na ľade i na suchu, veľa mítingov a rozhovorov o tom, kým sme, kým by sme chceli byť, aký hokej by sme chceli hrať a ako sa chceme celkovo ako tím prezentovať. Máme za sebou dlhé, ale úspešné týždne, a teraz je tu nová výzva, nová kapitola, na ktorej začiatku je piatkový zápas. Veľmi sa na to tešíme, vstupujeme do ligy s tým, že do každého zápasu vložíme maximum, chceme byť lepší od zápasu k zápasu, od striedania k striedaniu. To sa nezmenilo ani nezmení, je to jeden z našich cieľov do celej sezóny,” povedal pred zápasom s Michalovcami hlavný tréner Gergely Majoross.

HK DUKLA MICHALOVCE

Po minulej sezóne odišlo z Michaloviec všetkých päť hráčov z prvých piatich miest tímového bodovania. Naopak, do mužstva fínskeho trénera Tomeka Valtonena prišlo viacero hráčov s bohatými extraligovými skúsenosťami, ale aj niekoľko zaujímavých legionárov. V bráne sa budú Líšky spoliehať na fínsku dvojicu Kaarlehto – Pohjanoksa.

Výsledkami v príprave Michalovce nesklamali, ale ani neohúrili. Dovedna nastúpili na 9 prípravných stretnutí (vrátane troch zápasov Slovenského pohára), z ktorých odišli päťkrát úspešne. Najvyššiu výhru zaznamenali nad rakúskym Klagenfurtom, ktorý zdolali 7:3, najvyššiu prehru zase doma so Slovanom, ktorému podľahli 1:5.

Aktuálny káder Michaloviec:

Brankári: Karolus Kaarlehto (Fín.), Julius Pohjanoksa (Fín.), Michal Vojvoda.
Obrancovia: Tomáš Bokroš, František Gajdoš, Miroslav Macejko, Viadimír Mihálik, Dávid Mudrák, Ján Ťavoda, Kalle Valtola (Fín.), Žiga Pavlin (Slov.), Adam Stripai.
Útočníci: Tony Cameranesi (USA), Samuel Chalupa, Peter Galamboš, Dávid Hajnik, Janne Keränen (Fín.), Andrej Kukuča, Lukáš Lačný, Marek Mašlonka, Bruno Mráz, Mikko Nuutinen (Fín.), Pavol Regenda, Jakub Suja, Jozef Tibenský, Roman Žitný, Antti Erkinjuntti (Fín.), Stefan Fournier (Kan.), Patrik Oško.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P