NOVÉ ZÁMKY – Hokejisti HC Mikron Nové Zámky odštartovali oficiálnu prípravu na novú sezónu. Býci absolvujú celkovo 8 prípravných zápasov, predsúťažné obdobie zakončia domácim derby súbojom s Nitrou.


Hlavný tréner Gergely Majoross privítal v pondelok 30 hokejistov, nechýbali ani legionári. Po tréningu na suchu a na ľade nasledoval úvodný míting celého mužstva. „Pre chalanov to určite nebolo jednoduché, prvé dni sú vždy ťažké. O to viac som ale šťastný z ich prístupu. Po tréningu sme si spoločne sadli a povedali sme si nejaké pravidlá, ktorými sa budeme riadiť. Chcem, aby sme boli všetci už od úvodu na spoločnej vlne a vybrali sa tou správnou cestou. V konečnom dôsledku bol teda prvý deň veľmi úspešný,“ zhodnotil hlavný tréner Býkov, ktorý zároveň dodal, že väčšina z hráčov prišla na juh Slovenska už o niečo skôr, nakoľko mali k dispozícii ľad i posilňovňu. Okrem toho absolvovali i fyzické testy a vstupné zdravotné prehliadky.

Býci odštartovali spoločnú prípravu o niečo neskôr, než je bežné. Môže za to posunutý štart nového ročníka Tipos extraligy. „Liga štartuje o týždeň neskôr, než býva zvykom, nevidím preto dôvod, aby sme my začínali skôr. Máme k dispozícii šesť týždňov, čo je na spoločnú prípravu viac ako dosť. Strávime veľa času na ľade a v posilňovni, zároveň nám dohodnuté priateľské zápasy ukážu naše nedostatky, na ktorých ešte musíme v tréningu zapracovať. Avšak tieto zápasy sú skôr doplnkové, v zápasové dni nebudú žiadne úľavy. Okrem toho je potrebné spraviť v kabíne dobrý tím, súdržnú partiu, k čomu by nám mali dopomôcť rôzne spoločné eventy,“ ozrejmil Majoross.

Zo skúsenejších hráčov ostali v Nových Zámkoch Matúš Holenda či Patrik Števuliak. Pozitívnou správou pre novozámockých fanúšikov je, že dres s býkom na hrudi bude v nasledujúcej sezóne obliekať takisto aj Tibor Varga, s ktorým klub predĺžil zmluvu. „Som veľmi rád, že u nás Tibor ostane. Je to ostrieľaný hráč, ktorého prednosti poznáme a teda vieme, že má mužstvu čo ponúknuť. Zároveň je natoľko zrelý a pokorný, že rozumie tomu, aká je jeho pozícia a čo od neho potrebujeme. Spolu s vedením však naďalej pracujeme na vhodnom doplnení mužstva, k dispozícii máme ešte aj tri legionárske miesta. Zároveň však chceme dať priestor ukázať sa všetkým hráčom, ktorí u nás bojujú o zmluvu,“ zakončil novozámocký lodivod.Hráči v príprave:

Brankári: Christian Engstrand, Jakub Lackovič, Viktor Mičík.
Obrancovia: Andrej Hatala, Matúš Holenda, Michal Roman, Branislav Ligas, Roope Reini, Martin Šeliga, Matúš Hlinka, Martin Knižka, Kristián Meszároš, Noel Pastucha, Marek Putala.
Útočníci: Martin Barto, Ľubomír Fetkovič, Tomáš Klempa, Richard Ondrušek, Viktor Petrík, Juraj Šiška, Patrik Števuliak, Austin Farley, Robby Jackson, Ferdinand Tóth, Tibor Varga, Nicolas Ferenyi, Samuel Hrabčák, Peter Melcher, Martin Mišiak, Batyrlan Muratov.


Prípravné zápasy:

20. 08. 2021 | HC Topoľčany – HC Mikron Nové Zámky (Topoľčany)
26. 08. 2021 | Gyergyó HK – HC Mikron Nové Zámky (Érd)
01. 09. 2021 | MAC Budapešť – HC Mikron Nové Zámky (Érd)
03. 09. 2021 | HC Mikron Nové Zámky – Graz 99ers (Nové Zámky)
09. 09. 2021 | Hydro Fehérvár AV19 – HC Mikron Nové Zámky (Fehérvár)
10. 09. 2021 | HC Mikron Nové Zámky – Vienna Capitals (Nové Zámky)
14. 09. 2021 | HC Mikron Nové Zámky – Hydro Fehérvár AV19 (Nové Zámky)
17. 09. 2021 | HC Mikron Nové Zámky – HK Nitra (Nové Zámky)

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P