TRENČÍN – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali v nedeľňajšom stretnutí 40. kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 2:6. Góly Býkov strelili útočníci Chris Langkow a Robby Jackson.

HK DUKLA TRENČÍN – HC NOVÉ ZÁMKY 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

Góly: 5. Berisha (Kudla), 10. Nemčík, 22. Berisha (Minárik, Mahbod), 24. Mahbod (Kudla, Berisha), 25. Duda (Berisha, Mahbod), 42. Valach (Tybor, Honzek) – 33. Langkow (Jackson, Bull), 37. Jackson (Afanasjev, Šiška).
Rozhodovali: Orolín, Goga – Kacej, Hercog, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 870 divákov.

Trenčín: Valent – Martin Chovan, Kudla, Martiška, Starosta, Lemcke, Nemčîk, J. Urban, Žiak – Berisha, Mahbod, Duda – J. Minárik, Sojčík, Bezúch – Krajčovič, M. Valach, Honzek – D. Hudec, Tybor, J. Švec

HC Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Knižka, L. Kozák, Michal Roman, Holenda, Ligas – Afanasjev, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – P. Šišovský, Barto, Alholm – Mišiak, Fetkovič, Ondrušek – F. Tóth

Prvú šancu mal hosťujúci Šišovský, rozhýbal Valenta, ale prekonať ho nedokázal. Dukla dostala v 5. minúte výhodu presilovky o dvoch hráčov. Mahbod ju nevyužil, keď trafil len žrď, ale Berisha zakrátko áno. Hostia v 10. minúte nevyhodili puk z pásma a Nemčík na dvakrát prekonal Bakalu.

Trenčania zlomili odpor súpera v úvode prostrednej tretiny tromi gólmi v rozpätí necelých troch minút, postupne sa presadili Berisha, Mahbod a Duda. Tréner hostí zareagoval na gólový “uragán” time-outom, po ňom Šiška v dobrej pozícii medzi kruhmi neprekonal Valenta.

Za stavu 5:0 dokázali hostia zdvihnúť hlavy a dvoma gólmi znížiť, no posledné slovo patrilo Valachovi, ktorý v 42. minúte definitívne zahasil ich bodové nádeje.