MISKOLC – Zverenci trénera Gergelya Majorossa prehrali v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy na ľade DVTK 2:3. Nebodovali tak už šesť zápasov v rade.

DVTK Miskolc – HC Mikron Nové Zámky 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 6. Flick (Anderson, Vas), 24. Galanisz (Magosi, Wehrs), 28. Csányi (Magosi, Wehrs) – 9. Majdan (Seppänen), 24. Zahradník (Roman, Holenda). Rozhodovali: Tvrdoň, Fridrich – Kacej, Orolin. vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

DVTK: Adorján – Wehrs, Hadobás, Láda, Kiss, Vojtkó, Szirányi, Fazakas, Galajda – Flick, Vas, Anderson – Csányi, Osterberg, Rokaly – Miskolczi, Galanisz, Magosi – Ritó, Lövei, Révész

Nové Zámky: Kiviaho – Västilä, Clarke, Fereta, Roman, Holenda, P. Mikuš, Šeliga – Ondrušek, Seppänen, Števuliak – Bajtek, Doggett, Majdan – Jurík, Holovič, Okoličány – Tóth, Andrisík, Zahradník

Miškovec sa v úvode zápasu ubránil pri vylúčení Vasa a v 6. minúte otvoril skóre, keď strela Flicka prekĺzla Kiviahovi popod lapačku za bránkovú čiaru. Hráči Nových Zámkov následne zvýšili aktivitu. Nevyužili síce presilovku, no osem sekúnd po návrate Galanisza z trestnej lavice vyrovnali zásluhou Majdana, ktorý zužitkoval prihrávku Seppänena.

V 24. minúte poslal Zahradník hostí do vedenia, no Miškovec bleskovo kontroval a už o deväť sekúnd vyrovnal na 2:2. Peknú kombinačnú akciu zakončil Galanisz. Domáci boli pri chuti a v 28. minúte po druhý raz v zápase viedli, keď vylúčenie Holendu potrestal Csányi. V závere druhej tretiny pri ďalšej presilovke Miškovca opečiatkovali Magosi i Wehrs žrď.

V úvode záverečného dejstva mohlo byť 3:3, no tutovku Števuliaka zneškodnil Adorján. Miškovec už tesný náskok udržal a získal dôležité tri body.