NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali v nedeľnom dohrávanom zápase 33. kola Tipos extraligy na domácom ľade so Slovanom Bratislava 0:5.


HC Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Góly: 20. Belluš (Kytnár, Maier), 24. Haščák (Yogan, Mackenzie), 30. Yogan (Haščák, Rapuzzi), 34. Yogan (Haščák, Rapuzzi), 49. Harris (Zigo, Jääskeläinen). Rozohodovali: Žák, D. Konc st. – Stanzel, Kacej, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Šišovský – Golian 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1367 divákov.

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Knižka, Fereta, Ligas, Holenda, Roman – Števuliak, Langkow, Klempa – Afanasjev, Jackson, Šišovský – Varga, Fetkovič, Ahlholm – Mišiak, Ondrušek, Tóth.

Slovan: Peters – MacKenzie, Golian, J. Valach, Maier, Gachulinec, Sersen – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Zigo – Fominych, Kytnár, Belluš – Sukeľ, Preisinger, Beňo.


Skóre otvoril 52 sekúnd pred koncom prvej tretiny Belluš. Rozhodujúci náskok si hostia vytvorili v priebehu desiatich minút v druhej tretine, keď skórovali trikrát. Najprv sa v 24. min presadil v presilovej hre Haščák a potom dvakrát skóroval aj Yogan. Skóre potom spečatil v 49. min Harris v početnej výhode. Nové Zámky nezabodovali tretíkrát v sérii, Slovan zabral na plno štvrtýkrát v rade.


Gergely Majoross, tréner HC Nové Zámky: „Ako prvé by som chcel veľmi poďakovať našim fanúšikom. Sú úžasní a sme veľmi vďační, čo pre nás robia. Veľa to pre nás znamená. Dnes sme nehrali zle, vytvorili sme si aj dosť gólových šancí, no gól sme nedali. Slovan hral organizovane a ak by som to mal zhrnúť do jednej oblasti hry, tak rozdielové dnes boli presilovky. V nich sme zvyčajne dobrí, aj dnes sme si v nich vytvorili šance, ale nedokázali sme puk dopraviť do siete. Máme ešte tri zápasy, aby sme sa pokúsili dostať do play-off.“

Andrej Podkonický, tréner HC Slovan: „Ja som veľmi hrdý na náš tím, že sme zvládli toto stretnutie. Bolo to ťažké, prvá tretina bola vyrovnaná. Myslím, že Nové Zámky sú veľmi dobré dopredu, dokážu si vytvoriť tlak aj šance. My sme dnes znova hrali veľmi dobre v obrane, samozrejme výborný výkon brankára. V prvej tretine asi rozhodol moment, kde Nové Zámky mali dvojminútovú presilovku 5 na 3 a nedali gól a my sme hneď z protiútoku dali na 1:0. To ich asi trošku pribrzdilo. Následne sme zvládli druhú tretinu a vo výsledku sme dali päť gólov. Ešte raz, som veľmi rád za ten výkon čo sme tu dnes podali.“

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P