NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelya Majorossa prehrali v 9. kole Tipos extraligy na domácom ľade s HKM Zvolen 1:4. O jediný gól Býkov sa postaral v 34. minúte Austin Farley.


HC Nové Zámky – HKM Zvolen 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 34. Farley (Mišiak, Roman) – 4. Saracino (Hain, Kotvan), 17. Zuzin (Jedlička, Kubka), 48. Hain (Saracino, Roy), 59. Puliš. Rozhodovali: Konc st., Korba – Bogdaň, Frimmel – Beniač, vylúčení: 3:3 na 2 min,, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránu: 44:32, 1232 divákov.


Nové Zámky: Lackovič – Bull, Hatala, Reini, Ligas, Holenda, Roman, Knižka, Šeliga – Števuliak, Jackson, Farley – Mišiak, Šiška, Klempa – Varga, Barto, Kurbatov – Ferenyi, Ondrušek, Hrabčák

Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Thow, Roy, Hraško, Kubka – Jedlička, Puliš, Zuzin – Ully, Mikúš, Štumpf – Saracino, Marcinek, Petráš – Václav, Tatár, Lunter


Zvolenčania začali aktívne a už v 4. minúte sa ujali vedenia, keď Saracino skóroval do odkrytej bránky. V 12. minúte zvýšil vedenie hostí Zuzin. V druhej tretine domáci pridali na obrátkach a dočkali sa kontaktného gólu. Mišiak našiel Farleyho, ktorý po nájazde prekonal Rahma. V tretej tretine však Zvolen opäť odskočil domácim na rozdiel dvoch gólov. Pri hre 4:4 sa po akcii Saracina s Royom presadil Hain. Pri záverečnej power play Novozámčanov spečatil triumf Zvolena Puliš.


Gergely Majoross, tréner Nových Zámkov: “Nehrali sme úplne zle, preto výsledok predvedenej hre neodpovedá. Podobne to vyzeralo aj v predošlých zápasoch, je to frustrujúce. Musíme si tieto zápasy vyhodnotiť a pracovať na zlepšení. V tejto časti sezóny nie je dôležité ako hráte, ale koľko zápasov vyhráte, my žiaľ vidíme iba jednu časť. Veríme, že sa to čoskoro zmení.”

Peter Oremus, tréner Zvolena: “Chcem sa poďakovať chalanom zo Žiliny, Skalice a zo Ždiaru, ktorí nám prišli pomôcť. Pomohli nám. Bol to kolektívny výkon, no boli aj pasáže, ktoré sa nám nemôžu stávať. Ale zvíťazili sme zaslúžene.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P