NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelya Majorossa prehrali v nedeľu na domácom ľade so Slovanom Bratislava 0:2 v rámci 38. kola Tipos extraligy. Hostia otvorili skóre po dorážke v 54. minúte, následne využili prázdnu bránu počas powerplay domácich..

HC Mikron Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 54. Zigo (Urbánek, Harris), 59. Harris (Urbánek). Rozhodovali: D. Konc st., Šefčík – J. Konc ml., Konc D. ml., vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Harris 10 min za nešportové správanie a Rapáč 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nové Zámky: Kiviaho – Fereta, Västilä, Clarke, Roman, Hain, Holenda, Šeliga, Tóth – Števuliak, Seppänen, Majdan – Obdržálek, Doggett, Okoličány – Jurík, Ondrušek, Bajtek – Zahradník, Andrisík, Rogoň

Slovan: Parks – Brodzinski, Sersen, Štajnoch, Bačik, Ališauskas, Maier, Valach, Beňo – O’Donnell, Kytnár, Šišovský – Urbánek, Harris, Zigo – Rapáč, Bortňák, Ranford – Kundrik, Jendek, Uram

Slovan mal v prvej tretine viac z hry, prvú šancu zahodil v úvode Urbánek. Na druhej strane odpovedal Rogoň, ale tiež nemieril presne. Ďalšie šance Slovana mal Zigo, ale ani raz sa mu nepodarilo prekonať Kiviaha. Domáci mali ideálnu možnosť ísť do vedenia, keď hrali dve minúty presilovku o dvoch hráčov, ale obrana hostí odolala.

V druhej tretine Slovan ešte zvýšil aktivitu, súpera prevyšoval najmä v pohybe, ale gól nedali Bratislavčania ani z ďalších šancí. Tú najväčšiu mal Rapáč.

O všetkom sa rozhodlo v tretej tretine. Najskôr mali šancu domáci, ale v 54. minúte vystrelil Urbánek a jeho strelu dorazil do siete Zigo. Triumf hostí potom poistil gólom do prázdnej bránky Harris.