DETVA – Zverenci trénera Gergelya Majorossa zvíťazili v piatkovom stretnutí 37. kola Tipos extraligy na ľade HC 07 Detva 5:1 a ukončili sedemzápasové čakanie na víťaztsvo.

HC 07 Detva – HC Mikron Nové Zámky 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Góly: 18. Sýkora (Downing) – 18. Clarke (Rogoň), 28. Clarke (Doggett), 28. Seppänen (Rogoň), 40. Doggett (Obdržálek), 59. Obdržálek (Doggett, Zahradník). Rozhodovali: Novák, Snášel – Valo, Šoltés, vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: V. Fekiač 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC 07 Detva: Petrík – Rymsha, King, Gachulinec, Jendroľ, F. Fekiač, Bača, Turan, Lalík – Charbonneau, Čacho, Cox – Downing, Valent, Sýkora – Ščurko, V. Fekiač, Ľupták – Askarov, Klíma, Žilka

HC Mikron Nové Zámky: Kivaho – Fereta, Västilä, Clarke, Roman, Hain, Holenda, Šeliga – Števuliak, Seppänen, Majdan – Obdržalék, Doggett, Okoličány – Jurík, Ondrušek, Bajtek – Zahradník, Andrisík, Rogoň – Tóth

Domáci pohrozili už v úvodnej minúte, keď sa dostal k strele Charbonneau a len tesne minul bránku. Potom sa hra prelievala zo strany na stranu, hralo sa vo vysokom tempe, no bez veľkých šancí. V 7. minúte sa Okoličány natlačil pred domáceho brankára, ktorý jeho strelu kryl, no útočníka Zámkov ešte predtým zahákoval Rymsha a tak si hostia zahrali presilovku. Pri Bajtekovej šanci zasiahol Petrík. Góly prišli až v závere tretiny a hneď po sebe. V 18. minúte poslal domácich do vedenia bekhendom Sýkora, no už o 18 sekúnd vyrovnal Clarke. Jeho nahodený puk zapadol za chrbát Petríka, ktorý mal zakrytý výhľad – 1:1.

V úvode druhej časti si zahrali obe mužstvá presilovky, no bez gólového konca. V ďalšom priebehu sa hra pritvrdila, množili sa tvrdé osobné súboja i fauly a zápas sa rozkúskoval. Doplatili na to domáci, keď v 28. minúte inkasovali v oslabení po strele Clarka a vzápätí pridal do ich bránky tretí gól Seppänen, ktorého vysunul do samostatného úniku Rogoň. V ďalších minútach podržal hráčov Nových Zámkov dvoma výbornými zákrokmi brankár Kiviaho a tí sa mu odmenili v 40. minúte štvrtým gólom, ktorý dal po Obdržálkovej prihrávke Doggett – 1:4.

Detva nastúpila do tretej časti s veľkou útočnou aktivitou a v krátkom slede si vypracovala niekoľko nádejných akcií, no Kiviaho držal trojgólový rozdiel. Domáci navyše prišli v 46. minúte o útočníka Sýkoru, ktorý zostal po súboji pri mantineli na ľade, držali si rameno a s bolestivou grimasou odišiel do šatne. Detva neuspela ani v ďalších dvoch presilových hrách a čas sa jej pomaly krátil. V 53. minúte mohol definitívne rozhodnúť Majdan, ktorý sa ocitol sám pred Petríkom, ale z prvej neuspel. Zámky však pokračovali v početnej výhode a domáci brankár sa zapotil pri šanciach Doggett a Obdržálka. Detva nezvládla záver zápasu, keď sa zbytočnými faulmi pripravila o šancu na zdramatizovanie duelu. V 57. minúte spečatil skóre v presilovke Obdržálek – 1:5.