KOŠICE – Zverenci trénera Gergelya Majorossa prehrali v zápase 8. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 0:4. Hoci Býci súpera prestrielali, po prvýkrát v sezóne neskórovali.

HC Košice – HC Nové Zámky 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Klhůfek (Romančík), 7. Klhůfek (Paršin, Chovan), 31. Cibák (Pereskokov, McPherson), 33. Slovák (Saucerman, McPherson). Rozhodovali: T. Orolin, Žák – L. Beniač, Šoltés, vylúčení: 7:5 na 2 min., navyše Bartánus (Koš.) a Hatala (N. Zámky) obaja 5 min. + DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 23:27, 1100 divákov. Zmeny: 33. Lackovič (N. Zámky) namiesto Engstranda.

HC Košice: Košarišťan – Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Paršin – Lapšanský, Klhůfek, Rogoň – Milý, Havrila, Jokeľ.

HC Nové Zámky: Engstrand (33. Lackovič) – Bull, Hatala, Reini, Ligas, Holenda, Roman, Knižka, Šeliga – Farley, Jackson, Števuliak – Klempa, Šiška, Mišiak – Kurbatov, Barto, Varga – Hrabčák, Ondrušek, Ferenyi.

Po vlažnom úvode prvej tretiny sa bolo na čo pozerať. Domáci išli do vedenia v 5. minúte, keď výhodu pri signalizovanom treste hostí využil Klhůfek po Romančíkovej prihrávke – 1:0. O dve minúty sa už Košičania dostali k presilovke, v ktorej opäť Klhůfek upravil na 2:0. Krátko na to zaujala pästná výmena Bartánusa s Hatalom, po ktorej sa pre oboch zápas skončil. Prvú početnú výhodu mali hostia v 9. minúte, ale bližšie ku gólu boli Košičania, no McPherson neprekonal Engstranda po samostatnom úniku. V 15. minúte sa Novozámčania dostali k 38-sekundovej presilovke o dvoch hráčov, ale ani v nej neprekonali obranu “oceliarov” na čele s brankárom Košarišťanom.

Hostia sa v úvode druhej časti snažili skorigovať skóre, viackrát sa usadili v pásme súpera, ale bez gólového efektu. Ten nepriniesla ani šanca Fereniyho v 24. minúte a napokon aj v druhej časti padali góly len do bránky hostí. V 31. minúte prekonal Engstranda Cibák a keď si ho o necelé dve minúty blafákom vychutnal aj Slovák, došlo k striedaniu brankárov Nových Zámkov. Skóre mohol ešte v druhej časti skorigovať Števuliak, ale zblízka neprekonal Košarišťana.

V tretej časti mali domáci hru pod kontrolou a bez väčších problémov odolávali snahám hostí o gólový úspech. Novozámčania sa do tlaku aj sľubných šancí dostali v dvoch presilovkách, ale Košarišťana neprekonali. V 56. minúte si tlak v presilovke vytvorili Košičania, brankár hostí Lackovič však podržal svoj tím.