Zverenci trénera Erika Čaládiho prehrali v piatkovom zápase 20. kola Tipos extraligy na domácom ľade s Michalovcami 0:5 a po prvýkrát v sezóne v stretnutí neskórovali.

Hostia rozhodli už v prvej tretine, keď sa postupne presadili Kabáč, Puliš a počas presilovky aj Santos. Zemplínčania hrali v ďalších minútach umne, nepúšťali sa zbytočne do rizika a strážili si trojgólový náskok. Ten ešte narástol v 26. minúte po góle Acolatseho a po 66 sekundách tretej časti upravil na konečných 5:0 Heard. Potom sa stretnutie už len dohrávalo.

20. kolo Tipos extraligy:

HC MIKRON Nové Zámky – HK Dukla Ingema Michalovce 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Góly:
 7. Kabáč (Michalčin), 9. Puliš (Stripai, Heard), 16. Santos (Daugavinš, Bodák), 26. Acolatse (Heard, Puliš), 42. Heard (Valach, Puliš). Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Vyšný, Jedlička, vylúčení: 3:3, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0.

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Roman, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – Mikúš, Johnson, Michnáč – Števuliak, Prokeš, Fafrák – Škvarek, Ondrušek, Ružek

Michalovce: Škorvánek – Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Bodák, Cibák, Stripai – Daugavinš, Pearson, Santos – Puliš, Heard, Valach – Paločko, Suja, Bjalončík – Vašaš, Solenský, Kabáč