NOVÉ ZÁMKY – Zverenci Martina Hrnčára prehrali v stredajšom zápase 26. kola Tipos extraligy na domácom ľade s Duklou Trenčín 0:3. V tabuľke klesli na 9. priečku, na svojom konte majú 31 bodov.

HC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly:
4. Paukovček (Bezúch, Bokroš), 53. Bezúch (Hecl, Bokroš), 59. Rehuš. Rozhodovali: Fridrich, Tvrdoň – Frimmel, Gegáň, vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše B. A. Clarke (N. Zámky) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, bez divákov

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Holenda, B. A. Clarke, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Mikuš – Okoličány, Seppanen, Majdan – G. C. Clarke, Bajtek, Števuliak – Zahradník, Embrich, Rogoň – Ondrušek

Dukla Trenčín: Valent – Ackered, Lemcke, E. Švec, Bokroš, Rajnoha, Rehuš, Miklovič – Berisha, Kettunen, Okuliar – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kukuča, J. Švec, Sádecký – Krajč, J. Haščák

Do súboja susedov z dolnej polovice tabuľky vstúpil lepšie Trenčín, ktorý sa ujal vedenia vo 4. minúte. Vylúčenie G. Clarkea potrestal už po jedenástich sekundách Paukovček, ktorý pretlačil puk za brankára Kiviahoa. Náskok hostí mohol zvýšiť v 12. minúte J. Švec, ale v dobrej príležitosti neuspel. V polovici stretnutia inkasoval B. Clarke od rozhodcov 5+DKZ, Trenčania však presilovku vôbec nehrali dobre, vytvorili si v nej len šancu Bezúcha. Zámčania mohli vyrovnať v 44. minúte, no Seppanen ani na dvakrát neprekonal Valenta. Na opačnej strane klziska vzápätí neuspeli Berisha s Lemckom. Trenčín zvýšil vedenie v 53. minúte po tom, ako Bezúch dorazil puk do poloprázdnej bránky po strele Hecla. Triumf Trenčanov podčiarkol Rehuš vo chvíli, keď domáci v závere skúšali hru bez brankára.