NOVÉ ZÁMKY – Prvou zahraničnou posilou novozámockých Býkov na novú sezónu je 27-ročný americký útočník Austin Farley, ktorý naposledy obliekal dres Kansas City Mavericks v ECHL.


Kroky rodáka z Chicaga smerovali po juniorskom pôsobení v USHL na univerzitu v Minnesote-Duluth, kde štyri roky obliekal dres Minnesota Duluth Bulldogs v rámci prestížnej súťaže NCAA. Výborné výkony mu priniesli zmluvu v AHL, kde odohral dva zápasy za Lake Erie Monsters, play-off dohral v organizácii Reading Royals v ECHL. Po sezóne zamieril do Európy, konkrétne do krajiny troch koruniek. V rámci druhej najvyššej švédskej súťaže HockeyAllsvenskan pôsobil v MODO Hockey a IF Björklöven, v najvyššej súťaži SHL zase odohral 62 zápasov za Luleå HF, s ktorou si zahral aj Champions Hockey League. Švédsko opustil z osobných dôvodov počas sezóny 2019-20, keď sa vrátil späť do zámoria.

„Potrebujeme obsadiť kľúčové pozície správnymi hráčmi a venujeme tomu s vedením klubu veľa úsilia. Hľadáme nielen správnych hráčov, ale aj správne osobnosti. Sme veľmi radi, že sa nám to v prípade Austina podarilo a tešíme sa, že bude súčasťou nášho tímu. Je to technicky veľmi dobre vybavený hráč, ktorý je v ofenzíve naozaj nebezpečný, ale zároveň vníma všetky aspekty hokeja. Myslím si, že mu viac vyhovuje európsky štýl hokeja, čo potvrdil aj vo Švédsku. Videl som ho hrať, rozprávali sme sa spolu a som si preto istý, že sme získali toho správneho hráča,“ prezradil na margo novej posily hlavný tréner Gergely Majoross.

Kompletné štatistiky Austina Farleyho nájdete tu.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P