NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Martina Hrnčára uspeli v utorňajšej domácej dohrávke 2. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 1:0 po samostatných nájazdoch. Rozhodol o tom Samuel Zahradník v ôsmej sérii. Vo svojom treťom zápase si Henri Kiviaho pripísal premiérové čisté konto v najvyššej slovenskej súťaži.

Novozámčania odohrali v novej sezóne zatiaľ iba tri zápasy, z ktorých vyťažili päť bodov. Zvolen má na konte trinásť bodov zo šiestich duelov a je na čele neúplnej tabuľky.

HC MIKRON Nové Zámky – HKM Zvolen 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Rozh. sam. nájazd: Zahradník. Rozhodovali: Novák, Lokšík – Hercog, Synek, vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho – Holenda, Hain, Västilä, Drtina, P. Mikuš, Šeliga, Ordzovenský, Fereta – Obdržálek, Bajtek, Hämäläinen – Zahradník, Embrich, Rogoň – Giľák, Holovič, J. Jurík – Andrisík, Ondrušek, S. Rehák

HKM Zvolen: Rahm – Hatala, Betker, Melancon, M. Ivan, Kubka, Hraško, M. Ďaloga, Meliško – Puliš, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Zuzin, Stupka – Kelemen, Jedlička, Kolenič – Marcinek, Tibenský, D. Ďuriš

Oba tímy sa od úvodných minút trápili v ofenzíve, prvú väčšiu šancu si vypracovali domáci, keď Mikuš našiel Ondruška, ale ten minul bránku. V závere prvej tretiny po rýchlej akcii Obdržálek našiel Hämäläinena, ale brankár Zvolena Rahm sa stihol presunúť a vzápätí zlikvidoval aj pokus Embricha.

V úvode druhého dejstva mohli otvoriť skóre hostia, ale po strele Koleniča sa blysol Kiviaho. Obe mužstvá zvýšili útočnú snahu, ale bez gólového efektu. V 28. minúte spravil chybu Rahm, ktorý vykorčuľoval za svoju bránku, puk nezachytil a Ondrušek bol blízko k otváraciemu zásahu, útočník Zvolena však zaváhal. Na opačnej strane sa dostali do sľubnej šance aj Zvolenčania, vo vlastnom oslabení išli traja na jedného, ale Ďalogovu strelu zneškodnil Kiviaho.

Ani v tretej tretine sa nikomu nepodarilo prekonať brankára. Veľkú príležitosť mal Puliš, ale osamotený ani na trikrát neprekonal Kiviaha. Žiaril aj Rahm na opačnej strane, keď reflexívne zlikvidoval odrazený puk. Vzápätí mal aj kus šťastia, keď po chybe v rozohrávke trafil Jurík iba žrď.

Gól nepadol ani v predĺžení, o osude súboja museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich sa hostia presadili tri razy, zatiaľ čo domáci štyrikrát, rozhodujúci nájazd premenil Zahradník v ôsmej sérii.