Novozámocký dres si opäť oblečie americký center Ben Johnson.


Vedenie HC Nové Zámky podpísalo s 29-ročným rodákom z Michiganu zmluvu do konca aktuálnej sezóny.

“Ben je výborný hráč, ale v prvom rade skvelý človek. Je ochotný urobiť pre mužstvo čokoľvek a to si na ňom nesmierne ceníme. Keď preto prišla šanca, neváhali sme o neho zabojovať. Teší nás, že je späť v organizácii Býkov,” povedal na adresu Johnsona hlavný tréner Erik Čaládi.

V uplynulom ročníku naskočil Johnson do všetkých 55 ligových zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 17 gólov a 28 asistencií. So 45 kanadskými bodmi obsadil v tímovom bodovaní tretiu priečku.

“Pozná prostredie aj herný štýl, ktorý sme oproti minulej sezóne síce trochu pozmenili, ale určite sa rýchlo prispôsobí. Je odhodlaný víťaziť, v januári dokonca čakajú s manželkou prírastok do rodiny, takže veríme, že v Nových Zámkoch prežije najkrajšie obdobie života,” dodal Čaládi.

Johnson bol draftovaný do NHL v roku 2012 v treťom kole z celkového 90. miesta organizáciou New Jersey Devils. Okrem farmárskeho mužstva Albany Devils obliekal aj dresy tímov Orlando Solar Bears, Adirondack Thunder, Cincinnati Cyclones a Kansas City Mavericks.


Ben, vitaj naspäť v Nových Zámkoch!

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P