NOVÉ ZÁMKY – Keď to nejde, tak to nejde. Býci ťahajú nelichotivú sériu, z posledných deviatich stretnutí získali iba 3 body a prepadli sa na poslednú trinástu priečku. Naposledy nestačili v stredu na HK Poprad, ktorému v rámci 25. kola Tipsport Ligy podľahli na domácom ľade 1:3.

O jediný presný zásah Novozámčanov v dueli s kamzíkmi sa postaral český legionár Tomáš Pospíšil. Išlo o jeho ôsmy gól v prebiehajúcom ročníku. Po zápase však, rovnako ako ostatní hráči a tréner Miroslav Mosnár, hľadal slová iba ťažko. “Čo s tým gólom, keď sme prehrali? Nedarí sa nám a potom to nejde ani v koncovke, čiže to takto vyzerá. Keby som vedel, kde nájdeme takú ľahkosť… Asi to príde len tvrdou prácou, musíme sa dobre nastaviť v hlavách, ktoré zohrávajú veľmi veľa,zamyslel sa.

A ako to docieliť? Nad tým si láme hlavu aj aktuálne najproduktívnejší hráč mužstva. “Pred zápasom asi musíme zájsť do kina alebo na prechádzku, neviem. Proste prísť na štadión odohrať zápas s čistou hlavou. Musíme skúsiť čokoľvek. Ak nám pomôže kino, tak pôjdeme tam, krútil hlavou 32-ročný rodák zo Šumperku, pre ktorého ide o druhú sezónu na juhu Slovenska.


Pochmúrna atmosféra vládla aj na pozápasovej tlačovej besede. Kým hosťujúci tréner Peter Mikula nemal problém s hodnotením zápasu, z domáceho lodivoda Miroslava Mosnára liezli slová ťažšie. Chýbal nám možno moment prekvapenia, možno kus umenia v koncovke. Súper bol v našom pásme nebezpečnejší, ako my v tom jeho. Nevytvárali sme si toľko šancí. Mrzí ma, že zo šiestich zápasov sme v štyroch dali len po jednom góle. To o niečom svedčí. Možno hlavy hráčov nie sú úplne koncentrované na koncovku, s jedným gólom sa ťažko vyhráva.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P