NOVÉ ZÁMKY – Po letnej prestávke čaká na zverencov Milana Jančušku príprava na novú tipsportligovú sezónu 2019/20. Počas nej nastúpia na desať zápasov proti tímom zo Slovenska, Kazachstanu, Rakúska, Poľska, Francúzska a Maďarska.

Prvým súperom Nových Zámkov bude 2. augusta kazašské mužstvo Arlan Kokšetau. Klub zo severu Kazachstanu skončil v ostatnom ročníku domácej súťaže v semifinále, no podarilo sa mu vyhrať Kontinentálny pohár. Následne, o šesť dní neskôr, nastúpia Novozámčania proti HKM Zvolen. Zverenci Andreja Podkonického obsadili v ostatnej tipsportligovej sezóne tretie miesto, pričom do novej sezóny opäť vstupujú so smelými ambíciami.

Od 15. do 17. augusta sa zverenci Milana Jančušku zúčastnia na Memoriáli Pavla Zábojníka vo Zvolene. Prvým súperom Nových Zámkov bude rakúsky klub KAC Klagenfurt, ktorý je aktuálnym majstrom nadnárodnej EBEL. Na ďalší deň nastúpia bielo-zelení proti GKS Tychy. Aktuálny majster poľskej najvyššej súťaže a účastník Ligy Majstrov sa na turnaji zúčastní po ôsmykrát. Posledný deň turnaja vyzvú Novozámčania zástupcu francúzskeho hokeja Scorpions de Mulhouse – Team Synerglace. Hokejisti z východofrancúzskeho mesta Mulhouse, ležiaceho neďaleko švajčiarskych i nemeckých hraníc, odohrali medzi elitou svoju druhú sezónu, pričom do playoff tentokrát nepostúpili.

Následne 21. augusta vyzvú Nové Zámky ambiciózneho prvoligistu spod Tríbeča – HC Topoľčany. O týždeň neskôr vycestujú do Budapešti, kde odohrajú zápas s FTC Budapešť, čerstvým majstrom Erste Ligy. Druhým súperom z Maďarska, proti ktorému nastúpia v príprave zverenci Milana Jančušku, je ďalší celok z hlavného mesta UTE Budapešť. Prípravu na novú sezónu zakončia Novozámčania dvojzápasom s prvoligovým celkom HC Bratislava, ktorý sa netají svojimi postupovými ambíciami.

2. 8. o 18:30 MHC Nové Zámky – Arlan Kokšetau (Nové Zámky)
6. 8.  o 18:00 MHC Nové Zámky – HKM Zvolen (Nové Zámky)
15. 8. o 12:00 KAC Klagenfurt – MHC Nové Zámky (Zvolen)
16. 8. o 17:30 GKS Tychy – MHC Nové Zámky (Žiar nad Hronom)
17. 8. o 12:00 Scorpions de Mulhouse – MHC Nové Zámky (Zvolen)
21. 8. o 18:00 HC Topoľčany – MHC Nové Zámky (Topoľčany)
27. 8. o 18:30 FTC Budapešť – MHC Nové Zámky (Budapešť)
29. 8. o 18:30 MHC Nové Zámky – HC Bratislava (Nové Zámky)
3. 9. o 18:00 FTC Budapešť – MHC Nové Zámky (Budapešť)
6. 9. o 17:30 HC Bratislava – MHC Nové Zámky (Bratislava)

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P