NOVÉ ZÁMKY – Po podpise zmluvy s mladým obrancom Branislavom Ligasom hlasí vedenie novozámockých Býkov ďalšiu posilu z Martina. Dres HC Nové Zámky bude v novej sezóne obliekať Martin Barto.


Šikovný dvadsaťjedenročný center si pôsobenie na juhu Slovenska vyskúšal už v minulej sezóne, keď v rámci hosťovania nastúpil za Býkov v siedmich zápasoch. Prevažnú časť ročníka však odohral doma v Martine, kde v 44 zápasoch vrátane play-off strelil 10 gólov, ku ktorým pridal dvadsaťjeden asistencií.

„Svoje pôsobenie v Nových Zámkoch hodnotím veľmi pozitívne, nakoľko v kabíne bola partia super chalanov, rovnako tak super boli i tréneri a celý realizačný tím. Samotný systém bol pre mňa nový, predsa je to iné ako v 1. lige. Bola to však pre mňa obrovská skúsenosť, klub mi dal možnosť nastúpiť na moje prvé extraligové zápasy, za čo som vďačný,“ zaspomínal si na minulú sezónu Martin Barto a po podpise zmluvy dodal: „Mojim osobným cieľom do novej sezóny je vybojovať si stabilné miesto na súpiske a zotrvať v najvyššej súťaži celú sezónu. Myslím si, že tímové ciele budú len tie najvyššie.“

Doterajšiu kariéru strávil Barto výlučne v Martine. Svoje prvé seniorské štarty zaznamenal ešte v sezóne 2016-17, pritom aktuálne má na svojom konte už 141 štartov v druhej najvyššej slovenskej súťaži.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P