Bielo- zeleným vyšla odveta s Detvou na výbornú

Zverejnené 25.08.2015 | Tomáš Fiala
NOVÉ ZÁMKY — Dňa 25.8. o 18:00 bola na program odveta stretnutia medzi Novými Zámkami a Detvou. V prvom zápase naši hráči prehrali s týmto súperom po nájazdoch a tak mu mali čo vracať. Po prvej tretine bola hra vyrovnaná, no potom bielo- zelení začali dominovať a hlavne trestať vylúčenia hostí. Tí sa s nepriaznivým skóre nevedeli vyrovnať a v závere viacerými nešportovými zákrokmi atakovali našich hráčov. Nové Zámky tento zápas ale zvládli na výbornú a radovali sa z výhry v pomere 4:2.
8, utorok 25.8.2015, 18:00

MHC MIKRON N. Zámky

4:2

(0:0, 2:1, 2:1)

HC07 Detva

Góly a asistencie: 31. Koutnik (Šiška), 35. Frolík (Čaládi, Podstavek), 47. Frolík (Ďurčo), 55. Gula (Ďurčo, Podstavek)- 23. Parkhouse (Graham), 45. Graham. Rozhodcovia: Druga, Bachúrik- Žák, Danko. Vylúčenia: 8:8 navyše Bambúch a Pač 10min za nešp. správanie. Využitie: 3:1. V oslabení: 0:0.

Kristín (Šinkovič)- Olvecký, Gula, Bašič, Podstavek, Belovič, Hegyi, Priganc, Baron, Púchovský, Koutnik, Hrudík, Král, Mamonovs, Ďurčo, Sucharda, Weissmann, Šiška, Štefanka, Čaládi, Frolík

HC07 Detva

Polc (Rusnák)- Kamzík, Buda, Sladok, Hájnik, Mačkovič, Srnka, Lunter, Kanaet, Blaško, Ambroz, Fekiač, Balko, Graham, Parkhouse, Pač, Gábor, Zorvan, Bambúch, Busilko, Říha

Reportáž

Diváci od úvodu sledovali veľmi atraktívny a tvrdý hokej. Ani jedno z mužstiev svojmu súperovi nič nedarovalo a tak isto si počínali aj brankári, ktorí v prvej tretine zatiahli roletu a gól sme tak nevideli.

Do vedenia sa dostali hostia a to keď sa presadil zámorský hráč Parkhouse. Prvýkrát sa dostali do varu domáci fanúšikovia až po polovici zápasu a to v 31.minúte, keď otvoril gólový účet HC Koutnik. Už o 4 minúty sa domáci aj prvýkrát dostali do vedenia. Ukážkovú akciu zakončil Frolík.

Hostia dokázali vyrovnať a to v 45. minúte zásluhou Gramaha- 2:2. Svoj druhý presný zásah pridal český útočník v službách Nových Zámkov Frolík, ktorý strelil ako sa neskôr ukázali víťazný gól domáceho mužstva. Zámky dostali možnosť hrať v závere viacero početných výhod a jednu z nich sa im aj podarilo využiť zásluhou strely od modrej čiary z hokejky Gulu, ktorý tak dal bodku za dnešným zápasom.