Prvá prehra v riadnom hracom čase

Zverejnené 12.08.2015 | Tomáš Fiala
NOVÉ ZÁMKY — Nové Zámky si na svoj ľad pozvali kazažského vicemajstra z poslednej sezóny a to Beibarys Atyrau. Mužstvo, ktoré viedol v dnešnom zápase bývalý tréner Nových Zámkov a to Ladislav Lubina. Hostia vstúpili do stretnutia naozaj výborne a po prvej časti svietilo na tabuli priamo hrozivých 0:3. Potom však naši hráči svojho súpera dostali viackrát pod tlak, no v konečnom dôsledku si zaknihovali prehru 1:5.
3, streda 12.8.2015, 18:00

MHC MIKRON N. Zámky

1:5

(0:3, 0:1, 1:1)

Beibarys Atyrau

Góly a asistencie: 54. Čaládi (Púchovský, Frolík)- 6. Sidarenko (Achmadišin, Sanžarevski), 15. Sidarenko, 17. Gutov (Krajči), 30. Fabuš (Chovan, Durnev), 48. Steiger (Lochanin, Sidorenko). Rozhodca: Bachúrik, Druga- Vido, Konc.. Rozhodcovia: Bachúrik, Druga- Vido, Konc.. Vylúčenia: 5:9. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0.

Mouček (Kristín) – Kramárik, Záborský, Hegyi, Šiška, Romančík, Kovář, Klobučník, Bednárik, Dubec, Štefanka, Púchovský, Gula, Ďurčo, Podstavek, Koutnik, Frolík, Čaládi, Hrudík

Jučers – Steiger, Vasiliev, Kozlov, Jegorov, Fábry, Kolosov, Potakov, Ladigin, Durnev, Sidorenko, Fabuš, Nikolajev, Gutov, Senžerevski, Chovan, Nedobitkov, Krajči, Lochanin, Achmadišin

Reportáž

Úvod zápasu sa niesol v podobnom duchu, ako prvé prípravné stretnutie Nových Zámkov. V 6. minúte sa Achmedišin pekne zbavil domáceho obrancu, puk presne naservíroval na hokejku Sidorenka a ten otvoril skóre. To sa menilo opäť v 15. minúte a opäť sa presadil ten istý hráč, keď potrestal zlú rozohrávku domáceho brankára. V 17. minúte to už ale bolo o tri góly, po peknej individuálnej akcii Gutova. Do kabín po prvej tretine sa tak išlo za stavu 0:3.

Skóre sa menilo až v polovici stretnutia. Chovan výborne napádal získal puk a presnou prihrávkou našiel na pravej strane Fabuša, ktorý z medzi kruhov nedal Moučekovi šancu. O 3 minúty mali hostia výhodu trestného strieľania, no Mouček sa vyznamenal. Podobne aj na druhej strane Jučers pri trestnom strieľaní Romančíka.

V 47. minúte hostia dostali výhodu presilovej hry o dvoch hráčov a naložili s ňou na výbornú. Steiger dostal prihrávku spoza brány a bolo 0:5. O čestný a zároveň jediný úspech na domácej strane sa postaral Čaládi, presnou strelou ponad vyrážačku hosťujúceho brankára. Tesne pred záverečnou sirénou dostali Nové Zámky výhodu dlhej presilovky o dvoch hráčov, ale stav sa už nemenil a tak si bielo- zelení zaknihovali prvú prehru v riadnej hracej doby v príprave.