NOVÉ ZÁMKY – Vedenie klubu sa dohodlo na zmluve s 28-ročným fínskym útočníkom Tomim Isom-Mustajärvim, ktorý na juh Slovenska prichádza zo SaiPy hrajúcej najvyššiu fínsku súťaž Liigu.


Tomi Iso-Mustajärvi (188cm, 87kg, Ľ) sa narodil v Tampere a je odchovancom miestneho klubu Ilves, v ktorom pôsobil až do juniorského veku. Svoju seniorskú kariéru odštartoval v tretej najvyššej súťaži v mužstve KOOVEE, avšak jeho dobré výkony nezostali dlho nepovšimnuté. Výborné meno si urobil aj v druhej najvyššej súťaži Mestis v drese LeKi, resp. Kettery, a v 40-bodovej sezóne 2017-18 si Iso-Mustajärvi vypýtal prvú pozvánku do najvyššej súťaže. V organizácii SaiPa napokon strávil dve kompletné sezóny a odštartoval aj tú aktuálnu, v ktorej stihol naskočiť do štyroch stretnutí. Dovedna odohral v Liige 126 stretnutí, v ktorých strelil desať gólov a získal 26 bodov. Nové Zámky budú pre bývalého mládežníckeho reprezentanta Fínska prvou zahraničnou skúsenosťou.

„Napriek legionárskemu limitu vítam angažovanie ôsmeho cudzinca, nakoľko bude naďalej medzi legionármi vytvorené konkurenčné prostredie. Tomi Iso-Mustajärvi je dobre stavaný hráč najvyššej fínskej súťaže, ktorý je schopný hrať centra, ale aj krídlo. Očakávame od neho zvýšenie útočnej sily mužstva a veľkú individuálnu kvalitu. Nesmierne dôležité je aj preukázanie tímového ducha, pretože pre nás je slovo TÍM najdôležitejšie,” vyjadril sa k najnovšej posile Býkov hlavný tréner Martin Hrnčár.Vítame Tomiho v Nových Zámkoch a želáme mu veľa úspešných zápasov v zeleno-bielom drese.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P