NOVÉ ZÁMKY – Piatkový zápas hokejovej Tipos Extraligy medzi HC MIKRON Nové Zámky a DVTK Miškovec sa podľa vyjadrenia maďarského tímu neuskutoční. Býci na zápas riadne nastúpia.


Jediný zahraničný účastník v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži v priebehu dňa informoval na sociálnych sieťach, že na zápas do Nových Zámkov nevycestuje. A to aj napriek tomu, že je povinný na zápas nastúpiť.

„V týchto chvíľach sme obdržali mail od zástupcov DVTK Miškovec, že sa nezúčastnia zápasu z dôvodu veľkého počtu chýbajúcich hráčov. Tipos Extraliga má pevne stanovené smernice, ktoré určujú, v akom prípade sa môže odložiť zápas a mužstvo DVTK Miškovec nesplnilo z pohľadu Ligovej rady ako najvyššieho orgánu ligy tieto podmienky. Hráči HC MIKRON Nové Zámky sú na dnešný zápas pripravení, hoci súper z DVTK avizuje na svojich stránkach, že sa zápasu nezúčastní. Nakoľko najvyšší orgán súťaže, Ligová rada, v priebehu týždňa rozhodol po zvážení všetkých argumentov zo strany DVTK, že sa zápas odkladať nebude a informoval o tom obe dotknuté strany. Mužstvo DVTK Miškovec je preto povinné nastúpiť. Naši chalani sa pripravujú na zápas a aj nastúpia a ľad. To, či hostia prídu, uvidíme. Ak nie, o osude zápasu sa rozhodne za zeleným stolom,” informuje o podrobnostiach riaditeľ klubu Imre Valášek.

K situácii sa vyjadril i prezident klubu František Sucharda: „Majú na súpiske 33 hráčov, ale vyhovárajú sa, že veľa z nich sú juniori. Tipos Extraliga však nie je holubník, že hrám vtedy, keď mi to vyhovuje. A keď predpokladám, že nevyhrám, tak si budem prekladať zápasy. My, keď sme mali 9 či 10 zranených hráčov, tak sme točili hráčov zo Slovenskej hokejovej ligy a boli sme všade na posmech, že koľko hráčov sme počas sezóny vymenili. Prehrali sme po sebe plno zápasov, ale hrali sme. Nehľadali sme dôvody, prečo nie, hľadali sme riešenia. Ak nepricestujú, tak si nezaslúžia hrať v Tipos Extralige.” Najvyšší muž novozámockého hokeja zároveň zdôraznil, že Novozámčania svojmu súperovi vyšli v ústrety. „Je to tak, zamenili sme si s nimi domáce prostredie na dnešný zápas, pretože uviedli, že počas sviatku v Maďarsku nemôžu usporiadať podujatie. Áno, v Maďarsku to platí pre domáce súťaže, ale Fehérvár a DVTK kvôli tomu, že hrajú zahraničné súťaže, majú výnimku. Keď sme súhlasili so zmenou domáceho prostredia, tak začali lavírovať. Na každého príde kríza a chápeme, že táto sezóna je špecifická, ale kedy chcú odohrať ročník? Pokiaľ mužstvo nestojí kvôli COVID-u, tak musí hrať. DVTK už je po karanténe a pokiaľ nemá viac ako 50% hráčov COVID pozitívnych, hrať musí — také sú pravidlá pre každého v lige. Zranenia a iné choroby nie sú dôvodom na neodohranie zápasu.”


Zverenci Martina Hrnčára riadne absolvujú predzápasové rozkorčuľovanie a o 18:00 budú pripravení na ľadovej ploche k úvodnému buly.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P