NOVÉ ZÁMKY/BRATISLAVA – Po desiatkach hospitalizácií zistili Niki Schulzovej 20 diagnóz, no lekári stále nepoznajú príčinu jej zdravotných problémov. Vďaka dobrým ľuďom má však 22-ročná Novozámčanka šancu na plnohodnotý život.

Aj vďaka zbierke, ktorá sa konala počas duelu 13. kola Tipsport Ligy medzi Novými Zámkami a Detvou, sa mohla Niki dočasne presťahovať do Bratislavy a nastúpiť na špeciálnu kliniku OxySlovakia, kde absolvuje liečbu pomocou hyperbarickej komory.

„Niki má za sebou už 15 ponorov a je vidieť riadny progres. Dokonca počas toho, ako čaká na svoje procedúry, zvykne zamestnancom centra asistovať,“ netajil nadšenie v zdravotnom pokroku Niki člen fanklubu Peter Hatina, ktorý celú zbierku inicioval.

Peter Hatina bol navštíviť Niki v Bratislave.

Hoci sa liečebné cenrum s hyperbarickou komorou nachádza aj v Nových Zámkoch, tamojší vysoký pretlak (až 15m) bol pre niektoré diagnózy Niki neúnosný. Nastúpila tak do centra OxySlovakia v Bratislave, ktoré disponuje individuálnou barokomorou, ktorá má pretlak iba 3,3m, pričom je regulovateľný.

„Po porade s lekárskym personálom sme chceli dosiahnuť denne aspoň 2 hodinový pobyt. Šírenie ionizovaného kyslíka až do nevyhnutnej úrovne tkanív má za následok úľavu pri neurologických ťažkostiach a taktiež pri nadmernej emočnej záťaži, ktorú Nikolka vo svojom živote prežíva od siedmich rokov a môže byt spúšťačom mnohých ochorení. Začiatky však boli náročne, najmä kvôli jej imunite a zápalu,“ priblížila liečbu majiteľka kliniky Julianna Hložek Grmanová.

Aj ona vidí u mladej pacientky veľké zlepšenie, či už po fyzickej alebo psychickej stránke. „Nerada by som vynášala súdy v polovici liečby, no jej chronická slabosť a únava, zvlášť po poslednej hospitalizácii v nemocnici, po ktorej bola tak vyslabnutá, že 4 týždne nevyšla zo svojej izby, je preč! Niki zvláda každý deň nielen dochádzať na terapie, no trúfne si aj na menšie prechádzky či venčenie psíkov,“ prezradila.

Niki pred a počas prvého ponoru.

V mene celej hokejovej komunity želáme Niki úspešnú liečbu! Veríme, že sa čoskoro objaví aj na niektorom z domácich zápasov HC MIKRON Nové Zámky.

Kyslíková voda pre hokejistov

Okrem obrovskej pomoci Niki v podobe terapie zdarma však Julianna Hložek Grmanová nezabudla ani na novozámockých hokejistov.

Zaslala im krabicu plnú kyslíkovej vody Oxy Water, ktorú sama navrhla. Tá obsahuje až 12-krát viac kyslíka než bežná pitná voda z kohútika, a medzi jej benefity, okrem iného, patrí aj zvýšenie výkonnosti pri športe.

Ďakujeme Julianne Hložek Grmanovej za darček a prajeme jej i celému centru OxySlovakia veľa spokojných klientov.

Býci si kyslíkovú vodu pochvaľujú.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P