NOVÉ ZÁMKY – Štyri zápasy. To je aktuálna nelichotivá séria, ktorú ťahajú býci z Nových Zámkov. V piatok síce po 24. minútach vyhrávali nad Miškovcom 3:0, no zo zápasu napokon zišli ako porazení. DVTK podľahli 4:6 a v tabuľke naďalej figurujú na predposlednej priečke.

Po dueli 11. kola Tipsport Ligy sme sa rozprávali s kapitánom mužstva Jurajom Juríkom.


Juraj, čo sa stalo po vynikajúcej prvej tretine?
Nestalo sa nič, taký proste hokej býva. Stiahli nás oslabenia, ale tie fauly tam boli. Celý tím podal výborný výkon, no hrali sme veľa do ofenzívy. Smerom dozadu to pramenilo až do nejakej premotivovanosti a tým pádom prišli zbytočné fauly. Za stavu 3:0 bol súper na lopatkách, potom sa dostal do zápasu. Jeden gól to v závere zlomil na ich stranu. Taký je šport, je to pre nás ťažká rana.

V závere ste si brali coach challenge. Ako si to videl?
Spýtal som sa brankára, či bol atakovaný súperom. Povedal mi, že áno. Tým pádom som išiel za rozhodcom, prediskutoval som s ním, na ktoré situácie si môžeme zobrať coach challenge. Prebrali sme to na striedačke s trénermi. Nakoľko aj náhradný brankár videl, že sa tam niečo odohralo, tak sme to skúsili. Rozhodcovia mi ale po konzultácii s videorozhodcom povedali, že sa tam nič nedovolené neodohralo. Išlo o zlomky sekúnd, museli sme to skúsiť a ísť do rizika. Bohužiaľ to nevyšlo.

Myslíš si, že sa udalosti z posledných dní podpísali na výkone mužstva?
Nie je to jednoduchá situácia, ale popasovali sme sa s tým dobre. Nemali sme myšlienky na to, že by sme mali šnúru prehier alebo odvolalanie trénerov. To prináša hokej, my s tým neurobíme nič. Tento zápas bol pre nás krutý, Miškovec nás vyškolil v efektivite. Niečo ako my na Slovane. Šance sme mali aj my, mohli sme odskočiť napríklad na 4:0, ale nestalo sa.

V nedeľu vás čaká neprijemný Poprad. Budete sa snažiť nadviazať na herný prejav zo zápasu s DVTK?
Hráme na ľade súpera, kde možno budeme produkovať trochu iný hokej. Niekedy sa to musí zlomiť na maličkostiach. Uvidíme, aký zápas prinesie duel pod Tatrami. Tvrdou prácou to ale môže ísť. Sme v ťažkej situácii, ale musíme bojovať.


Nový tréner do pár dní

Duel proti DVTK viedol z pozície hlavného trénera športový manažér Ladislav Branikovič, ktorému asistoval tréner brankárov František Kučera. Po konci Milana Jančušku a Jerguša Baču by chcelo vedenie klubu vyriešiť trénerskú otázku čo najrýchlejšie.

Intenzívne na tom pracujeme, riešime viac alternatív. Najradšej by sme išli slovenskou cestou, ale nevylučujeme ani angažovanie trénera zo zahraničia. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie v nasledujúcich dňoch, chceli by sme to uzavrieť čo najskôr,“ ozrejmil aktuálnu situáciu riaditeľ klubu Imre Valášek.

Na tipsportligovú súpisku sa v zápase s Miškovcom vrátil po zranení Maxim Vešutkin, premiéru v bielo-zelenom drese si odkrútil Sebastián Šmída. Ďalšie zmeny plánuje vedenie klubu až po konzultácii s novým trénerom. „Sadneme si, rozanalyzujeme si to a aj na základe jeho názoru budeme následne riešiť hráčsku otázku.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P