NOVÉ ZÁMKY – V zápase 11. kola Tipsport Ligy hostili Novozámčania dočasne vedení trénerskou dvojicou Branikovič – Kučera maďarský Miškovec.

Po výbornej prvej tretine, ktorú domáci býci vyhrali 3:0, sa však do hry dostali hráči DVTK, ktorí otočili stretnutie vo svoj prospech a napokon triumfovali 6:4.

HC NOVÉ ZÁMKY – DVTK JEGESMEDVÉK MIŠKOVEC 4:6 (2:0, 1:3, 1:3)

Góly: 4. Bajtek (Hruška, Hatala), 16. Stupka (Urban, Pospíšil), 24. Dlugoš (Stupka, Urban), 56. Pospíšil (Mikuš, Stupka) – 26. Galanisz (Ross, Rodman), 32. Beauviller (Rodman, Ross), 34. Magosi (Beach, Dudás), 42. Láda (Beauviller), 59. Ross (Rodman), 60. Beach (Reszeg).

Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich – Krajčík, Jurčiak, vylúčení: 10:5 na 2 min, navyše: Dlugoš (Nové Zámky) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0.

PRIEBEH STRETNUTIA

Stretnutie v Nových Zámkoch sa začalo v rýchlom tempe. Domáci išli už v 2. minúte do početnej výhody, ktorú využíl dorážkou strely od modrej čiary Bajtek. S pribúdajúcim časom sa na oboch stranách začali kopiť vylúčenia a tempo hry upadlo. V polovici úvodného dejstva hrali hostia presilovku o dvoch hráčov, no Pavlas podržal Novozámčanov. V ďalšom priebehu domáci niekoľkokrát ohrozili Adorjánovu bránku a necelých päť minút pred koncom sa im podarilo gólovo zakončiť peknú akciu na jeden dotyk. Úspešným strelcom bol Stupka. Hostia mohli znížiť po rozohrávkovom zaváhaní Mikuša, ale neuspeli.

V úvode druhej tretiny sa ocitol v dobrej palebnej pozícii Bajtek, ale najmä hosťujúci Galanisz, ktorý dostal prihrávku na útočnú modrú čiaru. Pavlas však jeho šancu zmaril. Udreli opäť Zámčania. Dlugoš prijal krížnu prihrávku v útočnom pásme od Stupku a švihom poslal puk do bránky Miškovca. Netrvalo dlho a hostia v presilovke znížili. Strelu od modrej tečoval Galanisz pred Pavlasom. V nasledujúcich minútach Miškovec niekoľkokrát podkúril domácej obrane a v 32. minúte sa mu podarilo znova v presilovke znížiť na rozdiel jediného gólu. Beauviller dostal puk v útočnom pravom kruhu a príklepom ho poslal do vzdialenejšieho vinkla. To však zo strany hostí nebolo všetko. Magosi dorazil puk do odkrytej bránky a bolo vyrovnané. Zámky mohol poslať do vedenia Bajtek, ale Adorján jeho blafák prečítal.

Úvod tretieho dejstva patril Miškovcu, ktorý sa v 42. minúte po prvý raz v zápase ujal vedenia. Opäť to bolo vďaka teču, tentoraz uspel Láda. Hostia aj naďalej dobiedzali do domácej obrany, dobre zasiahol Pavlas, ktorý zneškodnil Rodmanov pokus. Na druhej strane dvakrát neuspel v presilovke Fábry. Domácemu tímu sa nakoniec podarilo vyrovnať vďaka zásahu Pospíšila štyri minúty pred koncom. Do konca riadneho hracieho času zostávalo 63 sekúnd, keď hostia udreli po piaty raz a Ross definitívne strhol víťazstvo na ich stranu. Šesť sekúnd pred koncom ho pri domácej power play potvrdil gólom do prázdnej bránky Beach.

OHLASY PO ZÁPASE

Ladislav Branikovič, tréner Nových Zámkov: „Z našej strany bol začiatok zápasu dobrý. Myslím si, že sme hrali aktívny hokej, strelecky sme sa presadzovali. Na druhej strane sme mali dosť vylúčených hráčov, čo nám zabránilo pokračovať v dovtedajšej hre. V prvej aj druhej tretine sme mali po osem trestných minút. To nás vyčerpávalo a vyviedlo z konceptu. Vyústilo to do toho, že sme v oslabeniach dostali tri góly. Z tejto strany musím povedať, že to nebolo od nás vydarené. Na druhej strane musím chlapcov pochváliť za aktívnu hru, bojovnosť a snahu pobiť sa o výsledok.“
Marcel Rodman, tréner Miškovca: „Príliš rýchlo sme išli do oslabenia. Mal som pocit, že domáci sa do trojgólového vedenia dostali príliš rýchlo. Nevedeli sme sa dostať do zápasu, až kým sme nestrelili v druhej tretine prvý gól. Mali sme aj takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, no podávali sme len priemerný výkon. Až keď sme dali prvý gól, získali sme naspäť energiu, pohodu a aj trochu šťastia. Nakoniec sme však spokojní s comebackom do zápasu.“