NOVÉ ZÁMKY – Najnovším prírastkom v kádri Býkov je skúsený slovenský krídelník Peter Šišovský, ktorý na juh Slovenska prichádza z Popradu.


Tridsaťročný Peter Šišovský je rodákom z Dubnice, kde aj s hokejom začínal. Pred aktuálnou sezónou sa stal posilou minuloročného finalistu z Popradu, v drese ktorého nastúpil na 13 stretnutí s bilanciou jeden gól a päť asistencií. V extralige debutoval v sezóne 2008-09 v drese Martina, následne pôsobil v projekte HK Orange 20, Trenčíne, Piešťanoch, Zvolene, Detve či Slovane Bratislava. Dovedna odohral v najvyššej slovenskej súťaži 510 zápasov s bilanciou 105 gólov a 131 asistencií. Na svojom konte má aj 22 štartov v drese Vítkovíc v českej extralige.

“Cítime, že Šišovi dokážeme ponúknuť v mužstve rolu, v ktorej bude vynikať. Vidíme v ňom veľký potenciál. Sme radi, že budeme môcť využiť jeho kvality, zároveň nám zvýši ofenzívnu silu a hĺbku kádra. Nemáme až tak široký káder, na čo sme doplácali v poslednej dobe, preto je veľmi dobré, že sme získali ďalšieho hráča a dokázali sme sa v krátkom časovom úseku posilniť na všetkých troch pozíciách,” povedal po príchode Petra Šišovského hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.

Peter Šišovský je členom širšieho kádra slovenskej reprezentácie. V drese národného tímu odohral prípravné turnaje v sezónach 2016/17 a 2019/20. Slovensko reprezentoval aj na majstrovstvách sveta do 18 a 20 rokov.

Prvý tréning s Býkmi absolvuje už vo štvrtok dopoľudnia, na zápasy bude nastupovať v drese s číslom 89.Vítame Petra v Nových Zámkoch a želáme mu veľa úspešných zápasov v bielo-zelenom drese.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P