NOVÉ ZÁMKY – O plánoch do novej tipsportligovej sezóny v utorok poobede v Dome kultúry na tlačovej konferencii prítomným novinárom a fanúšikom hovorili prezident klubu František Sucharda, riaditeľ klubu Imre Valášek, hlavný tréner Milan Jančuška a hráči Juraj Jurík, Branislav Fábry a Peter Mikuš.

Po 8 rokoch histórie HC MIKRON Nové Zámky prišiel čas na zmenu. Výrazná inovácia sa týka samotného loga, na ktorom je od vzniku klubu v roku 2011 zobrazená hviezdicovitá protiturecká pevnosť v pôdoryse. Tá zostáva aj v novom logu, nápis HC Nové Zámky však nahradila lebka býka.

„Býk v logu stelesňuje fyzickú aj psychickú silu, bojovnosť, húževnatosť a nebojácnosť. Budeme radi, ak sa rovnakými vlastnosťami budú prezentovať naši hráči. Okolie Nových Zámkov je poľnohospodárska oblasť, kde sa v minulosti využívali na obrábanie pôdy práve býky a kone. Aj z tohto hľadiska predstavuje býk životaschopnosť,“ zdôvodnil na tlačovke výber loga riaditeľ klubu Imre Valášek.

S novým logom na dresoch budú hrať hokejisti z južného Slovenska už od prvého kola základnej časti novej sezóny Tipsport Ligy. Na ich čele bude novozvolený kapitán Juraj Jurík. „Že budem kapitánom mužstva mi oznámili tréneri, bavil som sa o tom aj s vedením. Znamená to väčšiu zodpovednosť za tím a určite aj za výsledky. Kapitán je vždy predĺženou rukou trénera. Je to pre mňa výzva, no nie je to pre mňa nič nové. Teším sa na to.“

A čo hovorí na nové logo? „Ten býk vo mne vyvoláva aj pocit súdržnosti. Myslím si, že ten mesiac nám v šatni stačil na to, aby sme sa zomkli. Ak nás aj niekto podceňuje, až na tom ľade sa naozaj ukáže, ako na tom sme. Máme mladší tím, odišlo nám veľa gólov v podobe hráčov, tým pádom sa asi budeme prezentovať trochu iným štýlom hokeja,“ priblížil svoje pocity 29-ročný útočník, ktorému budú asistovať Branislav Fábry s Petrom Mikušom.

Ciele do novej, pre novozámčanov už štvrtej, tipsportligovej sezóny prezentoval prezident klubu František Sucharda. „Chceme sa dostať do prvej šestky. Ak by sa to nepodarilo, chceme postúpiť do play-off. Každý nás pasuje na posledné trináste miesto, no verím, že prekvapíme a sezónu predčasne neukončíme. Taktiež dúfam, že hneď proti Košiciam dáme všetkým súperom najavo, že by nás nemali podceňovať.“

Tlačová konferencia bola spojená taktiež s oficiálnym predstavením dresov. Aj v aktuálnej sezóne odohrajú mužstvá Tipsport Ligy polovicu sezóny na domácom ľade v svetlej a polovicu sezóny v tmavej sade dresov. Vedenie klubu taktiež prezradilo, že by počas sezóny chcelo fanúšikom priniesť ďalšiu – tematickú sadu dresov, ktorá následne pôjde do dražby.

V sezóne 2019-20 bude klub z južného Slovenska pracovať s výrazne nižším rozpočtom, ako tomu bolo doteraz. „Veľa klubov o tom nechce rozprávať, ale my nemáme čo tajiť. Do tejto sezóny ideme s rozpočtom 650 000,-€. V tom sú započítané platy hráčov a zamestancov, ubytovanie, strava, doprava, materiálne zabezpečenie,“ ozrejmil Imre Valášek.

Realizačný tím v ostatných dňoch ešte dolaďuje posledné detaily na súpiske. Ako už bolo vopred avizované, klub podpíše zmluvu so všetkými hráčmi, pričom tí, čo sa do zostavy nezmestia, budú nastupovať v tímoch SHL.

Širší káder HC MIKRON Nové Zámky:

Brankári: Matej Kristín, Christián Pavlas, Filip Vyžinkár
Obrancovia: Marcel Dlugoš, Marek Drtina, Samuel Hain, Andrej Hatala, Peter Ordzovenský, Peter Mikuš, Branislav Pavúk, Ondřej Šmach
Útočníci: Martin Andrisík, Filip Bajtek, Patrik Bečka, Branislav Fábry, Radim Hruška, Dávid Jaša, Juraj Jurík, Dalibor Mikula, Mário Múčka, Richard Ondrušek, Tomáš Pospíšil, František Pulščák, Patrik Rogoň, Sebastián Slávik, Václav Stupka, Sebastián Šmída, Patrik Števuliak, Tomáš Urban, Maxim Vešutkin

Prvé súťažné stretnutie čaká na Novozámčanov v nedeľu 15. septembra o 16:00 h., absolvujú ho na domácom ľade proti oceliarom z Košíc. Tešíme sa na Vás!

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P