NOVÉ ZÁMKY – Ďalším hráčom z uplynulej sezóny, ktorý si oblečie dres s býkom na hrudi aj v sezóne 2022-23, je obranca Lukáš Kozák.


Tridsaťročný rodák z Martina prišiel na juh Slovenska prvý decembrový deň minulého roka z českej prvoligovej Poruby. Za Býkov odohral 25 zápasov s bilanciou dva góly, desať asistencií a tridsaťjeden trestných minút.

“Kozo k nám prišiel v polovici sezóny a bol citeľným prínosom pre naše mužstvo. Myslím si, že skutočnosť, že s nami teraz začne už od augusta, bude z osobného hľadiska prospešná aj pre neho a vo výsledku by mohol mať ešte viac vydarenejšiu a produktívnejšiu sezónu. Teším sa na spoluprácu s ním,” povedal k Lukášovi Kozákovi hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.

Okrem slovenskej najvyššej súťaže má odchovanec martinského hokeja skúsenosti aj z Kontinentálnej hokejovej ligy, kde hájil farby Slovana Bratislava a Medveščaku Záhreb. Českú extraligu si zahral v Brne a Karlových Varoch. Na svojom konte má 27 seniorských reprezentačných štartov, pričom Slovensko reprezentoval aj na majstrovstvách sveta do 20 rokov.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári:

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman, Lukáš Kozák.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P