O dravosť a priebojnosť v novozámockej zostave nebude núdza ani v nadchádzajúcom ročníku. Býci si poistili služby šikovného 20-ročného útočníka Jakuba Ružeka, ktorý by rád nadviazal na individuálne vydarený záver základnej časti.

Ako hodnotí svoju druhú sezónu na juhu Slovenska a aké sú jeho očakávania od tej nasledujúcej?


Na juhu Slovenska pokračuje aj Jakub Ružek


Kubo, máš za sebou druhú sezónu v organizácii HC Nové Zámky, ako si ju vnímal?
Vstup do sezóny bol dobrý, následne však prišla veľká kríza a dlho sa nám nedarilo vyhrať. Zameškané sme, bohužiaľ, v závere sezóny dobehnúť nedokázali. Mrzí ma, že sme neuhrali aspoň predkolo play-off.

Hralo sa ti lepšie ako v predchádzajúcom ročníku?
V mojej prvej sezóne som do Nových Zámkov prišiel v podstate až na záver základnej časti a play-off som dohral v prvoligovej Trnave. Tentokrát to už bolo trochu iné a hoci som takisto nastupoval aj za Trnavu, môj čas na ľade v Nových Zámkoch ku koncu sezóny rástol. Hralo sa mi teda určite lepšie, najmä v závere.

Akú spätnú väzbu si dostal po sezóne od trénerov a športového manažéra?
Vyslovili spokojnosť s mojimi výkonmi z konca sezóny a očakávajú, že na tieto výkony nadviažem a budem sa zlepšovať od zápasu k zápasu.

V závere sezóny si Jakub Ružek zahral aj v druhej útočnej formácii.

Na čom by si chcel do ďalšej sezóny popracovať? Stanovil si si už nejaké ciele?
Nad konkrétnymi som zatiaľ nepremýšlal, väčšinou si ciele dávam až tesne pred začiatkom sezóny. Dúfam ale, že sa nám podarí lepšie umiestnenie po základnej časti a zahráme si v play-off. Individuálne by som chcel určite zlepšiť pokrytie puku a takisto zapracovať aj na zakončení.

Ako vyzerajú aktuálne tvoje dni a čo máš v lete v pláne?
Dávam si dokopy menšie zranenie z minulej sezóny a trávim voľný čas s rodinou. Adoptovali sme si psíka z útulku, takže veľa času venujem aj jeho výcviku. Okrem prípravy na sezónu nejaké konkrétne plány ale nemám.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P