NOVÉ ZÁMKY – Po poslednom zápase 38. kola (č. zápasu 223), ktorý Býci na domácom ľade prehrali so Slovanom Bratislava 0:2, prebehla dopingová kontrola oboch celkov. Zástupcovia Antidopingovej agentúry Slovenskej republiky (SADA) náhodne vybrali hráčov z domáceho i hosťujúceho mužstva, ktorí mali ihneď po skončení stretnutia poskytnúť pracovníkom SADA vzorky moču. V prípade hostí však nastal problém.


Podľa informácií, ktoré klub HC MIKRON Nové Zámky obdržal od zamestnancov zimného štadióna, sa jeden z hráčov z hosťujúceho celku HC SLOVAN Bratislava odmietol podrobiť testu. Situáciu sa nepodarilo vyriešiť ani dve hodiny po skončení stretnutia. Ďalším problémom však je, že o tomto incidente nie je žiadny záznam v zápise o stretnutí (ani nikde inde), pričom bol pri celej situácii prítomný delegát stretnutia p. Marián Bezák.

Podľa Svetového antidopingového kódexu porušenie antidopingového pravidla zahŕňa o.i.: vyhýbanie sa, odmietnutie alebo neposkytnutie vzorky; napomáhanie pri porušovaní antidopingových pravidiel. Pokus o porušenie antidopingového pravidla sa taktiež považuje za porušenie antidopingového pravidla. Viac info…

Keď oprávnený komisár dopingovej kontroly požiada športovca o odovzdanie vzorky, musí tak urobiť. Každá antidopingová organizácia, ktorá spravuje konkrétneho športovca, má právomoc na odber vzorky moču alebo krvi, kedykoľvek a kdekoľvek.


Klub HC MIKRON Nové Zámky preto zaujíma, ako sa bude vzniknutá situácia riešiť, ako je možné, že sa o tejto veci nedá dohľadať žiadna oficiálna správa a aké stanovisko k tejto veci zaujme riadiaci orgán súťaže – Ligová rada a samotný Slovenský zväz ľadového hokeja?

Zároveň je na mieste otázka, ako je možné, že na stretnutie HC SLOVAN Bratislava je nominovaný delegát, ktorý pracuje v štruktúrach klubu ako predseda dozornej rady?

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P