V utorok proti účastníkovi nadnárodnej EBEL ligy

Zverejnené 15.08.2016 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Štvrtý prípravný zápas pred premiérovou tipsportligovou sezónou odohraji zverenci trénera Chudého v utorok, 15. augusta s úvodným buly o 17:30h. Súperom Nových Zámkov bude maďarský účastník nadnárodnej EBEL ligy, Fehérvár AV19.

Posledný prípravný zápas odohrali Novozámčania v piatok, 12. augusta proti Ferencvárošu Budapešť, ktorý zdolali jednoznačne – 4:1. Do štatistík sa zapísal aj kanadský obranca Gaelan Patterson, pre ktorého to bol, rovnako ako aj pre Wacey Rabbita, prvý zápas v novozámockom drese. Do defenzívy sa vrátil taktiež český legionár Petr Kousalík.

„Ťažko zhodnotiť uplynulé prípravné zápasy, pretože sme v nich hlavne chceli vidieť hráčov, ktorí boli v klube na skúške a bojovali o zmluvu. Niektorí hráči príjemne prekvapili, s niektorými sme sa museli rozlúčiť. Tento týždeň sa začíname venovať systémovej stránke," prezradil kormidelník HC Nové Zámky, Miroslav Chudý.

Proti Ferencvárošu už nastúpili kanadskí legionári Rabbit a Patterson. Druhý menovaný si v zápase pripísal dva body za gól a asistenciu. „Patterson je výborný korčuliar, má dobrú rozohrávku aj strelu, bude určite prínosom pre naše mužstvo. Rabbit mal po príchode na Slovensko smolu, keďže ochorel a pred zápasom stihol absolvovať len jeden tréning. Je silný na puku, v zápase mal niekoľko dobrých momentov. Uvidíme, keď bude mať za sebou viac tréningov, no aj on by mal patriť k oporám," zhodnotil Chudý.

Súpiska mužstva by mala byť viac-menej kompletná, k dispozícii by chcel mať Miroslav Chudý okolo 25 hráčov. „Žiadny výrazný pohyb už v mužstve neočakávam, možno ešte nastanú nejaké kozmetické zmeny, ale súpiska by mala byť uzavretá. Pre pár hráčov, ktorí sa nedostanú do zápasovej nominácie sa snažíme vybaviť striedavý štart v prvej lige. Dnes sme sa rozlúčili s útočníkmi Jánom Zlochom a Eduardom Šimunom, ktorí nás v príprave nepresvedčili. Naopak sa dnes do tréningového procesu zapojil Matej Paulovič, ktorý naposledy pôsobil v najvyššej americkej juniorskej lige USHL."


Pre Fehérvár AV19 bude zápas v utorok prvým testom pred novou sezónou v EBEL lige. Následne sa ešte predstaví v Banskej Bystrici a dva prípravné zápasy odohrá v Rakúsku. Medzi najväčších ťahúňov SAPA by mali patriť maďarskí reprezentanti István Sofron, János Vas, Kalvin Sagert či zámorskí legionári Dave Makowski a Justin Maylan. Kanadský tréner Tyler Dietrich sa v bráne môže spolahnúť na skúseného Zoltána Hetényiho, ktorý má skúsenosti aj z fínskeho Jokeritu Helsinki.