Rozhovor s Ľubomírom Hurtajom

Zverejnené 27.01.2015 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Pripravili sme si pre Vás rozhovor s naším novým trénerom Ľubomírom Hurtajom. Zamerali sme sa na jeho trénerskú kariéru, blížiace sa play-off, ale aj na to, či ešte uvidíme Ľuba počas zápasov aj v drese Nových Zámkov s hokejkou v ruke.

Ako sa celá situácia okolo pozície trénera zrodila? Oslovil Vás s ponukou pán Sucharda, alebo to bola vaša iniciatíva?

- S pánom Suchardom sme sa už dávnejšie nezáväzne rozprávali a spomenul som mu, že by som sa v budúcnosti chcel vydať trénerskou cestou. Keď mi v piatok zavolal s konkrétnou ponukou trénerského miesta, nebol som ani v Nových Zámkoch. Ešte stále nie som po zdravotnej stránke stopercentne fit. Zobral som si víkend na rozmyslenie, keďže chalani ešte hrali zápas pod starým trénerom. Následne sme sa v pondelok skontaktovali a dohodli sa .

Na akom kontrakte ste sa dohodli s vedením?

- Mne naďalej pokračuje hráčska zmluva, takže by sa dalo povedať, že som na polovicu hráč a na polovicu tréner. Nakoľko sa mi opäť vrátili zdravotné problémy, konkrétne zápal pľúc, nedovoľuje mi to naplno hrať.

Nové Zámky bojujú na dvoch frontoch. Aké ciele ste si stanovili s vedením?

- V druhej lige je cieľ jasný, postup do prvej. V MOL lige je cieľ dostať sa v play-off čo najďalej. Mrzí nás, že sme sa neumiestili do prvých dvoch miest, keďže by sme si mohli to prvé kolo oddýchnuť.

Vaším asistentom sa stal Peter Udvardy. Ako zatiaľ hodnotíte túto spoluprácu?

- S Petrom sa mi spolupracuje dobre. Máme spoločné názory, pomáhame si a radíme si navzájom, taktiež aj so staršími a skúsenejšími hráčmi v kabíne. Myslím si, že to zatiaľ funguje veľmi dobre.

Pri mužstve ste ako tréner od minulého týždňa. Menili ste s trénerom Udvardym fungovanie mužstva, tréningový systém, alebo sa zameriavate na doladenie detailov?

- Vedel som do čoho idem, aké mužstvo preberám a v akom je stave. Ja chcem hlavne zmeniť myslenie hráčov a sprofesionalizovať tréningy. To čo som zažil počas kariéry, aký som bol hráč, taký chcem byť aj tréner. Vyžadujem profesionálny prístup k príprave, tréningom, zápasom. Videl som chalanov ako hráč, teraz ich vidím ako tréner a zatiaľ ma milo prekvapujú, som s ich prístupom spokojný.

Svoju premiéru ste si ako tréner odkrútil proti Dunaujvárošu, nad ktorým sme vyhrali 4:1. Mnoho divákov označuje tento zápas ako najlepší v sezóne, čo sa výkonu mužstva týka. Ako ste tento zápas prežívali vy?

- Bol som nervózny, prvú tretinu som mal problém so striedaniami, miešali sa mi v hlave formácie z tréningu, taktiež sme hrali na sedem obrancov, kde jeden musel zaskakovať. Potom som sa však do toho dostal. Zápas bol vynikajúci, podľa mňa mal extraligové tempo. Bol som nesmierne šťastný, že sme ten zápas zvládli a že som svoj prvý zápas ako tréner vyhral.

Včerajší zápas proti Brašovu rozhodla posledná tretina...

- Chlapci začali viac bojovať, na čo však ešte nie sú fyzicky pripravení, začali taktiež viac korčuľovať. Zmenili sme tréningový proces, na čo si ešte musia zvyknúť. Aj v tej únave však dokázali vyhrať poslednú tretinu 4:0, čím vyhrali zápas. Myslím si, že zápas s Dunaujvárošom a táto tretina sú to najlepšie, čo som tu ja za rok pôsobenia zažil.

Prestupový termín končí za pár dní. Zvažujete s vedením posilnenie mužstva pred blížiacim sa play-off?

- Áno, zvažujeme možné varianty. Ide hlavne o moju pozíciu - pozíciu centra. Zháňame nového kvalitného centra, ale je možné, že sa na centra vrátim ja. Tým pádom by však musel prísť nový tréner. Taktiež je však možnosť, že sa nám nepodarí zohnať nikoho a budeme hrať s tým, čo tu máme. Máme na to ešte týždeň, je to však na pánovi Suchardovi, ako sa rozhodne.

Čo sa budete pred play-off snažiť zlepšiť?

- Chcem sa zamerať na tréning...potrénovať silu a hlavne detaily. Aby každý vedel, čo má v zápase robiť. Mám odohratých množstvo zápasov a viem, ako sa zápasy vyhrávajú. Je to o detailoch, hráč má určenú svoju prácu, svoje miesto, kde má byť a kam si ma nakorčuľovať. To sa budem snažiť zlepšiť aj tu.

Ďakujem za rozhovor.