Nové Zámky predĺžili zmluvu s elitným útočníkom

Zverejnené 05.02.2019 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Jeden z najvyšších hokejistov Tipsport Ligy si oblečie bielo-zelený dres aj v nasledujúcej sezóne. Vedenie HC Nové Zámky s.r.o. a 33-ročný český útočník Tomáš Urban sa dohodli na predĺžení spolupráce o dva roky.

Účastník najvyššej slovenskej súťaže Tipsport Ligy z Nových Zámkov počas reprezentačnej prestávky nezaháľa. „Už teraz pracujeme na tvorbe kádra pre nasledujúcu sezónu. S Tomášom sme našli spoločnú reč veľmi rýchlo. Teší nás to o to viac, že uprednostnil zotrvanie v našom klube pred viacerými ponukami z českej extraligy,“ povedal k predĺženiu kontraktu s Tomášom Urbanom športový riaditeľ klubu Imre Valášek. Následne dodal, že s Urbanom to nekončí: „Môžem prezradiť, že počas reprezentačnej prestávky predstavíme fanúšikom aj ďalších hráčov, ktorí si oblečú novozámocký dres aj v nasledujúcej sezóne.“

Urastený center nastúpil v aktuálnej ročníku Tipsport Ligy na 32 zápasov. Strelil v nich 14 gólov a osemkrát asistoval. V minulosti nastupoval za Liberec a Mladú Boleslav v českej extralige. Reprezentačný dres Česka si obliekol sedemkrát.

„Vzhľadom k tomu, že tu je dobrá partia a som tu spokojný, dohodli sme sa na novej dvojročnej spolupráci. Pán Sucharda mi vyšiel vo všetkom v ústrety, a to aj v priebehu tejto sezóny. Čo sa týka mojich osobných cieľov, mám 33 rokov, do reprezentácie a NHL už ma asi nezoberú, ale chcel by som počas pôsobenia v Nových Zámkov s tímom vyhrať nejakú medailu. Je to tu na dobrej ceste, tím sa aj vďaka trénerom stabilizoval a som presvedčený, že tu zostane väčšina hráčov aj na nasledujúcu sezónu, čo by nám k úspechu malo pomôcť,“ povedal po podpise zmluvy Tomáš Urban.