Novozámčania hlásia posilu z Česka, ofenzívne rady posilní Tomáš Urban

Zverejnené 04.10.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Vedenie klubu sa dohodlo s robustným centrom na spolupráci do konca sezóny. Tridsaťtriročný útočník naposledy obliekal dres BK Mladá Boleslav v českej extralige.

Rodák z Ostravy je odchovacom pražskej Kobry, v mladosti nastupoval v zámorí v juniorskej organizácii Syracuse Jr. Stars. Cez nižšie hokejové súťaže sa v Česku prepracoval do extraligy, kde debutoval v sezóne 2009-10 v drese Liberca. Po šiestich rokoch v libereckej organizácii zamieril do Mladej Boleslavi. Dovedna nastúpil v najvyššej českej súťaži na 406 zápasov (86 gólov, 83 asistencií). Reprezentačný dres Česka si obliekol sedemkrát. Okrem toho si za Liberec i Mladú Boleslav zahral Ligu Majstrov.

„Dostal som od p. Suchardu zaujímavú ponuku aj čo sa týka finančnej stránky, ale aj tej ľudskej, keď mi vyšiel v ústrety a dal mi priestor vyriešiť si rodinné záležitosti. Netlačil na mňa s podpisom zmluvy a sľúbil mi, že na mňa počká ako on, tak aj p. tréner Jančuška, s ktorým som bol v kontakte. Boli sme dohodnutí už na začiatku nového ročníka, ale pripojiť sa môžem až teraz. Chcem hrať hokej a je jedno kde. Slovenský hokej ide smerom hore, takže som si povedal, že zmena je život. Samozrejme poznám aj históriu klubu z predchádzajúcich rokov, ale vízie trénera a majiteľa ma presvedčili ponuku prijať,“ prezradil po podpise zmluvy 202-centimetrov vysoký center, ktorý v uplynulej sezóne zaknihoval 19 kanadských bodov. V novozámockej kabíne sa nájde hneď niekoľko hráčov, s ktorými Urban v minulosti hrával. Informácie o klube čerpal najmä od Radima Hrušku a Richarda Nejezchleba, „Chalani mi povedali, že je v kabíne super partia, taktiež výborní tréneri, a najmä skvelí fanúšikovia.“ Ako najvydarenejšie obdobie svojej kariéry považuje Tomáš Urban sezónu 2015-16. Svojimi 40 kanadskými bodmi dopomohol Mladej Boleslavi k štvrtému miestu a vyslúžil si pozvánku do reprezentácie. Aké ciele má v sezóne 2018-19? „Byť platným hráčom v tíme, dostať sa čo najďalej a urobiť nejaký výborný výsledok. Chcem si zahrať o medailu a byť u prvého veľkého úspechu Nových Zámkov.“

Kompletné štatistiky Tomáša Urbana nájdete TU.

Vítame Tomáša v Nových Zámkoch a želáme mu veľa úspešných zápasov v bielo-zelenom drese.

foto: sport.cz