NOVÉ ZÁMKY – Novým trénerom HC MIKRON Nové Zámky sa stal Gergely Majoross. Štyridsaťjedenročný maďarský kormidelník povedie Býkov už v piatkovom zápase na ľade Michaloviec.


Gergely Majoross je bývalý maďarský reprezentant a dlhoročný hráč Székesfehérváru, ktorý si počas kariéry obliekol i dres Nových Zámkov. Bolo to počas sezóny 2007-08, keď na juhu Slovenska pôsobil mužstvo Budapest Stars. Ako tréner začínal v maďarskej mládežníckej reprezentácii, následne viedol v MOL Lige nášho najväčšieho rivala – Miskolci JJSE. Od sezóny 2015-16 pôsobil v štruktúrach klubu MAC Budapešť, ktorý dva roky viedol ako hlavný tréner i v slovenskej extralige. V úvodnej sezóne s mužstvom postúpil cez DVTK do play-off. Okrem toho od sezóny 2013-14 zastáva funkciu asistenta trénera maďarskej seniorskej reprezentácie.

“Som naozaj šťastný, že som dostal príležitosť viesť mužstvo Nových Zámkov. Užíval som si ostatné dva roky v slovenskej extralige, preto som veľmi rád, že som späť. Pozrel som si niekoľko zápasov mužstva a videl som strašne veľa talentu, ktorým naši hráči disponujú. Hrajú so zápalom, čo je veľmi dôležité. Trénerský tím urobil obrovský kus práce, dobrej práce, a na mne teraz je, aby som na týchto dobrých základoch staval ďalej. Samozrejme, každý tréner má na veci iný pohľad a snaží sa mužstvu odovzdať kúsok seba – ani ja nie som výnimkou. Budem sa snažiť nájsť spôsob, aby sme dostávali puk do bránky oveľa častejšie. Strieľanie gólov a využívanie presilových hier je kľúčom k úspechu, k vyhrávaniu zápasov, preto začneme práve tým,” povedal po podpise zmluvy Gergely Majoross.

Klub od rodáka z hlavného mesta Maďarska očakáva iný pohľad na tím, využívanie jednotlivých hráčov a implementáciu nových trénerských metód. Asistentom trénera ostáva novozámocký odchovanec Marek Dubec, na pozícii trénera brankárov pokračuje Stanislav Petrík.

foto: 24.hu

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P