NOVÉ ZÁMKY – V piatok 26. februára 2020, päť dní po poslednom zápase so Zvolenom, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 42. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na domácom ľade privítajú Duklu Michalovce. Úvodné buly stretnutia je o 18:00.

Novozámockí Býci majú za sebou štyridsaťjeden odohraných stretnutí, z ktorých získali štyridsaťšesť bodov. V tabuľke im patrí priebežná deviata priečka. Naposledy prehrali v nedeľu na zvolenskom ľade 3:4 po predĺžení. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda skúsený český útočník Petr Obdržálek, ktorý má na svojom konte dvadsaťšesť kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom mužstva s jedenástimi presnými zásahmi.

Michalovské Líšky disponujú výbornou formou, ktorú potvrdili v nedeľu na domácom ľade, keď zdolali Banskú Bystricu 4:1. V tabuľke patrí zverencom fínskeho trénera Tomeka Valtonena tretia priečka so ziskom 79 bodov. Najproduktívnejším hráčom mužstva je kanadský útočník Christophe Lalancette, ktorý má na svojom konte tridsaťosem kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom Zemplínčanov so šestnástimi presnými zásahmi.

Úvodné dva vzájomné zápasy zvládli lepšie Býci, keď vyhrali 4:3 a 3:2 po predĺžení. V treťom zápase uspeli Líšky, keď na domácom ľade zvíťazili 3:1.

“Bude veľmi dôležité zachytiť úvod stretnutia. V poslednom zápase so Zvolenom sa nám to nepodarilo. Mali sme slabší štart a súperovi sme darovali šance na skórovanie, ktoré využil. My sme to potom museli zachraňovať v posledných sekundách riadnej hracej doby. Teraz čelíme Michalovciam, ktoré ťahajú pôsobivú šnúru výhier, a naša úloha je jasná – ukončiť ju. Povedali sme si nejaké veci, ktoré musíme plniť a na ktoré sa musíme sústrediť. Máme za sebou obrovské pokroky, a stále sa zlepšujeme, napredujeme, rozvíjame. Pôjdeme si za víťazstvom,” konštatoval pred stretnutím s Michalovcami hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.

Súboj 42. kola Tipos extraligy, zápas medzi Novými Zámkami a Zvolenom, má úvodné buly v piatok 18:00. Zápas vysiela Tipsport TV.