NOVÉ ZÁMKY – Vedenie tipsportligistu z Nových Zámkov zameralo svoj hľadáčik na sever Európy. Na zmluve na nadchádzajúcu sezónu sa dohodlo s 27-ročným fínskym bekom Markusom Västilom. Ten strávil uplynulú sezónu v KOOVEE Tampere.


V druhej najvyššej súťaži Mestis sa Markus Västilä prezentoval famózne. Ako obranca si počas 48 zápasoch na svoje konto pripísal 7 gólov, 25 asistencií a 8 kladných bodov. V rámci bodovania obrancov celej súťaže skončil na piatom mieste.

„Som veľmi šťastný. Počul som o Tipsport Lige i Slovensku ako takom naozaj veľmi veľa pozitív, preto sa už nemôžem dočkať, kým prídem do Nových Zámkov a začnem makať spolu s mojim novým tímom. Zatiaľ by som však chcel popriať fanúšikom pekné leto a snáď sa čoskoro vidíme. Teším sa na Vás,“ povedal po podpise zmluvy bývalý fínsky mládežnícky reprezentant.

Rodák z Tampere, ktorý s hokejom začínal v miestnej organizácii Ilves, doteraz pôsobil výlučne na severe Európy. Debut v najvyššej súťaži zaznamenal v sezóne 2011-12, dovedna v nej nastúpil na 28 zápasov. Väčšinu času strávil v druhej najvyššej súťaži Mestis (304 zápasov), kde sa s KooKoo tešil z jednej zlatej a dvoch strieborných medailí. V sezóne 2013-14 bol zároveň najlepším hráčom play-off v štatistike +/- bodov. Okrem toho strávil dve sezóny aj vo švédskej Division 1.foto: yle.fi

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P