V prvom zápase sa zrodilo víťazstvo bielo- zelených

Zverejnené 10.8.2015 | Tomáš Fiala
NOVÉ ZÁMKY — Nové Zámky nastúpili na svoje dlho očakávané prvé prípravné stretnutie. Podobne, ako tomu bolo minulý rok, tak aj teraz na juh Slovenska prijal pozvánku kazašský Ertiš Pavlodar. Mužstvo, v ktorom by sme našli aj pár zvučných mien zo Slovenskej extraligy bolo favoritom tohoto duelu, no túto rolu naplnilo iba počas prvej tretine, v ktorej triumfovali nad domácimi hráčmi v pomere 3:1. Bielo- zelení od druhej tretine zapli na vyšší rýchlostný stupeň a nakoniec súpera z Kazachstanu zdolali v pomere 7:5.
1, pondelok 10.8.2015, 18:00

7:5

(1:3, 4:1, 2:1)

HK Pavlodar

Góly a asistencie: 17. Bašič (Mamonovs), 22. Mamonovs (Bašič, Dubec), 30. Hegyi (Koutník), 34. Podstavek (Mamonovs, Ďurčo), 34. Čaládi (Ďurčo), 46. Koutník (Hegyi), 60. Podstavek (Frolík) - 10. Ivashin (Zubkov, Mikula), 16. Ermolaev (Vorontsov), 17. Ručkay (Jurík), 21. Vorontsov (Rehák), 50. Jurík (Petushkin). Rozhodcovia: Druga, Bachúrik - Vidí, Žák. Vylúčenia: 8:5. Využitie: 2:2. V oslabení: 0:0.

Kristín (Šinkovič)- Král, Mamonovs, Hegyi, Šiška, Bališ, Kovář, Basič, Klobučník, Marek Dubec, Gula, Ďurčo, Frolík, Koutnik, Podstavek, Čaládi, Hrudík

HK Pavlodar

Sanarov- Nazyrov, Mazunin, Rehák, Klemeshov, Mikula, Zubkov , Zacharov, Ručkay, Tománek, Zubov, Vorontsov, Jurík, Tesljuk, Ivashin, Ermolaev, Bondarenko, Petushkin, Aidash, Sevostianov

Reportáž

Do stretnutia vstúpili obe mužstvá veľmi opatrne a najmä na domácich hráčoch bolo vidieť, že ide o ich prvý zápas v tejto sezóne. Ako prví sa teda radovali hostia v 10. minúte, keď Ivashin dorazil strelu pomedzi Kristínove betóny. V 16. minúte sa presadil Ermolaev a v zápätí na to upravil na hrozivých 3:0 šikovnou strelou Ručkay. Už o pár sekúnd však zúžitkoval presnú prihrávku spoza brány Basič a do kabín sa tak odchádzalo za stav 1:3 pre hostí.

Do druhej časti vstúpili lepšie opäť hostia, keď im opäť prinavrátil trojgólový rozdiel Vorontsov. V 22. minúte znížil Mamonovs na 2:4 a vrátil tak svoje mužstvo späť do zápasu. Po strele Hegyiho v polovici zápasu bol rozdiel iba jedno gólový! V 34. minúte dostali domáci výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, načo tréner Hurtaj zareagoval oddychovým časom a ako sa ukázalo, urobil dobre. Podstavek so šťastím vyrovnal a v následnej presilovke o jedného hráča potrestal chybu v obrane Čaládi presnou strelou ku pravej žrdke.

V tretej tretine sa ako prvý presadil český hráč v službách HC, Koutnik a to už domáci viedli o dva góly. Iskierku nádeje vykresal pre Pavlodar v početnej výhode Jurík, no posledné slovo patrilo opäť domácim, konkrétne Podstavekovi, ktorý svojim druhým gólom, tentokrát do prázdnej brány upravil na konečných 7:5.

Nové Zámky tak svoje prvé stretnutie zvládli a po výbornom výkone od druhej tretiny nedali svojmu súperovi šancu. Aj toto je určite výborná pozvánka pre divákov na druhý domáci zápas, ktorý sa uskutoční v stredu proti ďalšiemu mužstvu z Kazachstanu. Tentokrát na náš ľad zavíta Beibaris Atyrau. Navyše zajtra cestujú naši hráči do Detvy, určite sa tak im zíde podpora na najbližšom domácom zápase.